Šest bodů po kolektivním výkonu je opět doma, říká Jakub Šesták

Datum: 06.01.2014

V neděli přivezli muži 6 bodů z Rožnova. Posunuli se tak výrazně v tabulce. Navíc vyhráli zápas s neporaženým týmem z Přerova. V druhém zápase si poté poradili se Stonavou. Další utkání odehrají už tento týden a nebude to ledajaká procházka růžovým sadem. Utkání s Přerovem a Slovanem. Jakub Šesták posílil tým na začátku sezóny a je jedna z výraznějších postav hornosušské obrany.

Ahoj Kubo, z víkendu muži přivezli dalších 6 důležitých bodů po výsledcích 9:7 a 9:2. Jak jsi spokojen s předváděnou hrou?
Šest bodů po kolektivním výkonu je opět doma, takže naprostá spokojenost. Troufám si říct, že hrajeme docela pěkný florbal. Jediné co mě na našich výkonech mrzí je, že si z parádně rozehraných zápasů dokážeme vlastní blbostí kolikrát ještě udělat zbytečné drama. Naštěstí máme výbornou brankářskou dvojici, která spoustu těchto situací na poslední chvíli stačí uhasit. Chtěl bych také vyzdvihnout efektivitu útočné fáze naší hry. 18 vstřelených gólů je víc než solidní počin. V součtu posledních 5 kol jsme pak konta soupeřových brankářů zatížili hned 40krát.

Výjezd do Rožnova byl určitě těžký, nýbrž se hrálo už v 8. hodin a navíc tým trénoval za poslední dva týdny úplně minimálně. Jaké byly tvé pocity před tímto výjezdem? Neměl jsi obavy, že např. jste mohli vypadnout z formy nebo něco podobného?
Myšlenky o ztrátě formy týmu mě ze sna nebudily, obavy z brzké a relativně daleké cesty do Rožnova však už ano.  Já osobně jsem si při vystupování z týmového autobusu připadal tak o 60 let starší (smích). Ale nakonec na nás to cestování žádný negativní dopad nemělo – naopak. Soupeř nestačil ještě ani posbírat míčky po rozcvičce a už prohrával 0:4.

Ano, první mač jste sehráli s doposud neporaženým týmem z Přerova. Jak si řekl, v úvodu utkání jste vedli už 4:0, po druhé třetině to však bylo 3:6 a v poslední třetině se Přerov dotáhl dokonce na rozdíl jediné branky. Co se stalo, docházely vám síly?
Síly? To si ani nemyslím. Přerov postupem času logicky přidával na důrazu a pressingu, my nedokázali odpovídajícím způsobem zjednodušit vlastní rozehrávku a dostávali se tak pod tlak, z něhož pramenily chyby. Naštěstí vše dospělo ke zdárnému konci a hornosušský florbal se tak může radovat z cenného skalpu.

Utkání bylo vcelku velmi vyhrocené. Padla řada dvouminutových trestů, nějaké to zranění a zlomená hokejka. Bylo důležité udržet proti takovému týmu nervy na uzdě?
To bezpochyby bylo! Přerovští to nedokázali a tím nám hodně pomohli. Chvílemi mi ovšem zůstával rozum stát nad tím, co je to za sedláky.

Hra Suché je s každým zápasem lepší a lepší. Co tým tak nakoplo, že jste už 5 zápasů v řadě vyhráli?
Jednoznačně kvalitní fyzická připravenost týmu, což mají na “svědomí“ odborně vedené tréninky pod taktovkou Ivo Jochmana.
Druhý zápas jste odehráli se Stonavou. Nemá asi smysl zmiňovat velmi nepovedený přátelák, který rozhodl výrazně ve prospěch Stonavy. Nyní jste však na Stonavu vlétli velmi offenzívně. Bohužel skóre po dvou třetinách tomu tak ani nenapovídalo.

Ve třetí třetině však přišel velký zlom a začali jste Stonavě sázet branku za brankou. Kdy nastal ten zlom, že jste nakonec vyhráli velkým rozdílem?
Uběhali jsme je. Stonava se sice dvě třetiny držela zuby nehty ve hře, ale bylo jasné, že ti tři hráči, na kterých to měli postavené, nezmůžou vzdorovat třem nabušeným a vyrovnaným lajnám H. Suché věčně.

V tabulce jste se již posunuli na 4. místo. To asi nikdo nečekal, že se muži takhle vzchopí a vrátí se tam, kam patří. Napomohla tomu např. velká přestávka mezi zápasy? Nebo zlepšení tréninků?
Je tam víc věcí, všechno souvisí se vším a nabaluje se na sebe. Začali jsme úplně od píky. Každý sám u sebe. Zvýšila se morálka docházky na tréninky, trénuje se poctivě, intenzivně a kvalitně, hraje se týmově, bez zbytečných nervových výlevů na spoluhráče, rozhodčí či soupeře, relativně se stabilizovalo složení jednotlivých lajn, takže se konečně dá hovořit i o jakési souhře. Tohle všechno už se někde muselo projevit!

Když se podíváme na obrannou řadu týmu, tak se dá říct, že zde hrají samí mladící. Martin 17 let, Kanťas 19 let a ty. Nedoléhá na Vás někdy ta psychická tíha? Přeci jenom s tak mladým věkem ještě ty zkušenosti nemohou být tak velké.
Ale mě je už 20 a půl! (smích) Teď vážně. Osobně psychickou tíhu jako takovou v zápase nevnímám, nutnost získat více zkušeností však pociťuji. Za každou cenu se například snažím hrát s míčkem na lopatě a něco kreativního vymýšlet místo toho, abych se s tím v určitých situacích nemazal a odpálil děravý nesmysl někam do pryč.  Z toho pak vznikají zbytečné minely, potažmo góly. Stačí však na téhle jediné věci zapracovat a rázem ze mě bude dokonalý obránce! (smích)

Další zápas hrajete už tento týden. Jaké máte plány do dalšího výjezdu? V neděli Vás totiž čeká ten samý soupeř z Přerova a prozatímní lídr tabulky Slovan.
Plán = 6 bodů. Tenhle dvojzápas bude klíčové zvládnout, pokud chceme nedejbože myslet na postup!
Myslíš si, že bude Přerov hrát stejně jako doteď? Nebo změní taktiku a začne hrát jinou hru?
Přerovu sice budou chybět “posily“ z A-týmu, který hraje v ten samý den, ale očekávám, že na nás nastoupí s obdobnou taktikou. Větrem do plachet jim navíc bude potřeba nám porážku oplatit. Očekávám obtížný duel, ze kterého však (doufejme) HS vzejde opět vítězně!