Se třemi body po víkendu se medailové ambice vzdalují

Datum: 23.03.2014

Ženy se o víkendu utkaly s Hranicemi, které jsou spolu s Kopřivnicí největšími adepty na postup do 1. ligy. Dále je čekal soupeř z Opavy, který se bodové pohybuje stejně jako Horní Suchá. Ženy jely v 9-ti lidech, protože ostatní daly přednost přípravě na maturitu a seminářům.

FbK Horní Suchá: Velčovská - Komendová P., Pokorná, Szotkowská, Bártová, Rohlová, Šimonová, Melecká, Stecová E., Stecová M.

Druhé kolo nástavby začalo s týmem Opavy, který se drží bodově s ženami Horní Suché. Ženy věděly, že je třeba z tohoto víkendu trhnout maximum, aby se v posledním kole mohly prát o medaile. Tento zápas se odehrál na 3 beky a 6 útočníků. Do hry vstoupily ženy velmi skvěle a po 41 sekundách otevřela skóre Vendula Šimonová, po přihrávce Evy Stecové.  Daší gól padl v 6. minutě od Pokorné Kristýny. Na to odpověděly holky z Opavy po 22 sekundách a snížily na 2:1. Tímto skórem skončila i první třetina. Ke srovnání skóre došlo ve 2. minutě.  Ženy v 9-ti lidech pokračovaly v napadání a osobní obraně. To se vyplatilo a v 6. minutě šly opět zásluhou Petry Melecké, která skvěle stínila před gólmanem a dorážela na 3:2. Další gól padl opět od Petry Melecké po stejné situaci a ženy vedly 4:2. Třetí třetinu si ženy chtěly pohlídat a důrazem si vybojovaly vlastní gól soupeřek.  Vedly 5:2. To by ale nebyla Horní Suchá, aby zápas nezdramatizovala. V 5. minutě dostaly ženy gól na 3:5 a Opava si zvedla sebevědomí a začala Horní Suchou tlačit. Vše vyvrcholilo kontaktním gólem 40 sekund před koncem. Trenéři si vzali time out, a důrazně ženám představili plán pro dalších 40 sekund. Naštěstí to ženy předvedly lépe, než junioři v minulém zápase, a pohlídaly si stav 5:4.

Statistiky:
Šimonová Vendula (1+2), Petra Melecká (2+0), Pokorná Kristýna (1+1), Stecová E. (0+1)
Extra statistiky:
Kvalitně zahraný centr od Szotkowské, kterou doplňovala Komendová P., Nemocné Bártová (která přišla o hlas), Rohlová a i přesto nastoupily do zápasu. Čekání na góly pro průnicích od Komendové Pavlíny

Do druhého zápasu ve dne po skoro 4 hodinách pauzy, které děvčata, muži a banán využili procházkou po Štramberku, nastupovaly ženy s přesvědčením, že to bude velmi náročný zápas. Hranice v základní částí ženy porazily, a proto si na ně věřily. Trenéři zahájili stejnou taktiku tedy ve 3 becích a 6 útočníky, ale vědělo se, že se bude stahovat na 4 beky a 5 útočníků.  Ženy do zápasů doslova vletěly a po 3 minutách hry se ujaly vedení 1:0 díky Komendové Pavlíny, které nutno podotknout bylo až do třetí třetiny hry. Síly bekům vyprchaly v 8. minutě hry a bylo třeba stahovat. Hecování všech ze střídaček pomáhalo bojovat i přes nepřízeň počtu střídajících v útočné lajně. Po úžasném a skvělém výkonu od Dáši Velčovské, která předvedla svoji kvalitu, se ženy stále držely nad vodou. V tomto zápase bez Dáši Velčovské bychom se s vedením 1:0 až do třetí třetiny již dříve rozloučily. Klobouk dolů před jejím výkonem. Hroznové cukry, magnesium, masáže byly symbolem druhé třetiny. Do třetí třetiny po vyrovnávacím gólu v 1. minutě už nezbyly síly. Ani po taktice trenéra Michejdy 100% obrana a vytaženého útočníka ženám vyprchaly všechny síly, protože tento zápas každý hrál minimálně na 210%. Hranice, s trenérem, které hráčky nabádal k tomu, ať nás zničí, že jsme krávy apod. (Prostě od trenéra 100% fair play a s tímto vystupováním chce jít do 1.ligy), měly ve 3. třetině více sil, které využily. Po inkasování dalších branek na konečných 2:4 se 6 sekund před koncem Komendová P. postarala o odpověď jak trenérovi, tak hráčce a vysloužila si 2 minutový trest.

Statistika:
Komendová P.(1+0), Šimonová (1+0), Szotkowská (0+1)
Nevhodné chování trenéra Hranic, Potrestání hráčky Šimonové za nevhodné chování na střídačce, Konečně gól od Komendové Pavlíny. Skvělý výkon celého týmu, protože v těchto zápasech předvedly nasazení, bojovnost, týmového ducha. Velký poklon před úžasným výkonem od Dáši Velčovské.
Trenéři: Silvie Komendová, Tomáš Michejda