Mužské áčko poprvé stoprocentní

Datum: 06.12.2013

24.- 25. 9. 2011 to bylo naposledy, co se mužský "A" tým radoval ze zisku šesti bodů za víkend. Tehdy to odnesl Prostějov a Olomouc. V neděli se brzo ráno vydali muži A na svůj výlet do vzdáleného Šumperka, kde je čekal zápas s posledním Jeseníkem a druhým Šumperkem. V první zápase nasadil Šumperk Horní Suché deset branek, nyní se role obrátili a Horní Suchá vypráskala Šumperk v poměru 6:10.
5. kolo | Neděle 01.12.2013 | SH Gymnázium Šumperk

1:1, 1:0, 4:0

FbK Horní Suchá: Roudenský - Gavlas, Kraina, Czyž, Šesták, Richter, Mocek, Šimek, Melník, Krajíček, Černý, Kopia

FBK Jeseník: Juřena - Hudec, Příhoda, Trsťan, Kováš, Stavianis, Bílek, Ďopan, Rokyta

První zápas byl ze začátku velmi opatrný. O první a poslední branku v první třetině se postaral hráč z Jeseníku, který procedil míč mezi nohama Roudenského. Suchá se však nevzdala a vrátila se k osvědčené metodě hry. Do minuty vyrovnal parádní střelou Melník po nahrávce Krajíčka.

Druhá třetina přinesla jen jednu branku, o kterou se opět postaral vynikající střelou pod břevno Ondřej Melník. Jeseník vždy dokázal pohrozit chybami Suché, ale Roudenský si poradil se všemi pokusy a branku uzavřel.

Ve třetí třetině se konečně rozjel brankostroj HS. Nejprve to byl Kopia, který po nahrávce Šimka zvýšil už na 3:1, a po té si role navzájem prohodili(Vojtěch Kopia se vrátil do Suché z hostování v MVIL Ostrava). O hattrick se postaral Ondřej Melník, který byl na hřišti hodně vidět. Poslední tečku za zápasem udělal Matěj Černý, který mířil přesně do rohu brány.

6. kolo | Neděle 01.12.2013, 14:30 | SH Gymnázium Šumperk

1:4, 3:3, 2:3

FbC Asper Šumperk: Světnický - Kováč, Mrázek Štúr, Matěj, Maus, Zapletal, Šíma, Chladil, Gruntorád, Jáně, Vlček, Vařeka, Andrle, Pudil

FbK Horní Suchá: Stefan - Kraina, Czyž, Šesták, Richter, Mocek, Šimek, Melník, Krajíček, Černý, Kopia

Do druhého zápasu vkročili muži A snad nejlépe za posledních pár sezón. V říjnu se muži vydali bojovat do Litovle se Šumperkem, ale sérii nevydařených zápasů z druhé ligy nepřerušili a odvezli si tak první desítku (konečný výsledek 4:10 pro Šumperk).

První třetina se Suché konečně vydařila. Sice po 50. sekundách utkání se Šumperk dostal do vedení zásluhou Matěje, který napotřetí překonal bezmocného Stefana. V 6. minutě se ale prosadil jeden z nejlepších střelců dne, a tím byl Ondřej Melník, který vstřelil vyrovnávací branku. O pár sekund později došlo na straně Šumperka ke špatnému střídání, a tak dostala HS výhodu v podobě přesilové hry, kterou využil Lukáš Kraina. O minutu později se radoval Matěj Černý a po další minutě navrátilec z Ostravy, Vojta Kopia, který si přivezl velmi dobrou formu a náladu. Šumperk si takový vstup do zápasu rozhodně nepředstavoval a musel učinit taktickou poradu ve formě timeoutu. V úplném závěru byl vyloučen ještě Filip Mocek za hrubost, ale Šumperk měl jen 4 sekundy na přesilovku. Suchá předvedl asi nejlepší třetinu za posledních pár sezón a to přineslo i klid na hokejky hráčů.

Ve druhé třetině pokračovala přesilovka Šumperka, která se vyznačuje tou nejlepší v lize. Naštěstí se však hráči Šumperka neprosadili. Ve 4. minutě navýšil skóre narozdíl 4 branek Melník, který asi né jedné fanynce rozzářil oči. V celém zápase byl nejlepší propagátor akcí a přihrávek Filip Mocek, který naservíroval v celém zápase 4 nahrávky na gól, nejvíce z nich těžil již zmiňovaný Melník. Ačkoliv HS věděla, že Šumperk má dobré přesilovky, tak i přesto byli hráči z HS vylučováni v průběhu celého zápasu, nyní to byl však Krajíček. Šumperk si dokázal rozhodit bránicí čtyřku a zakončil do prázdné brány a tahle brána Šumperku vzkřísila naději na obrat, protože následně se prosadil Vařeka a skóre zase tak usměvavé nebylo. Suché věděla, že nesmí dát soupeři prostor, protože ten dokázal všechny chyby tvrdě trestat. To si hráči vzali k srdci a po chycené střele vybídl Stefan krásným výhozem Matěje Černého, který nekompromisně zavěsil. Soupeř však o 20 sekund později upravil na 4:6, ale to netrvalo moc dlouho a Filip Krajíček navýšil skóre na 4:7.

Do třetí části vkročila opět Suchá velmi dobře. Když se navíc dostal míček na hokejku Vojtovi Kopiovi, tak soupeř se mohl jen koukat a kroutit hlavou s jakou lehkostí a krásou jim střílí branku. Průběh celého utkání byl velmi vyhrocený, hráči si nebrali servítky a nadávali si zostra, což rozhodčí nebrali moc v potaz. To co ale předvedl Matěj už nemohli nechat bez povšimnutí a byl takto potrestán za nesportovní chování a dostal 2+10. Ten samý hráč však trestnou lavici opustil v průběhu trestu a další hráč jej nenahradil. Což se pochopitelně nelíbilo hráčům HS, ale rozhodčí tuto záhadnou situaci nechtěli řešit, ikdyž asi v daném případě měli. O slovo se tak v přesilovce přihlásil nejmladší hráč HS, a to Martin Czyž, který je hráčem juniorky. Na svou příležitost si v mužích počkal a prozatím předvádí nadprůměrné výkony. O 10. branku se postaral Černý a oplatil tak Šumperku minulý výprask v Litovli. Suché však ještě nabídla Šumperku dvě přesilovky, které bez problémů využili, a tak nakonec utkání skončilo s výsledkem 6:10 pro HS.

Horní Suché sehrálo bezesporu ten nejlepší zápas za poslední sezóny. Z hráčů se konečně vytratila nevyrovnanost, nerozvážnost a možná i strach. Doufáme, že to nebyla jen první vlaštovka (neboť víme, že jedna vlaštovka jaro nedělá) a těch dnů, ve kterých Suchá vybojuje 6 bodů bude více.