Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

Muži B poprvé ztratili body s Orlovou

Datum: 14.11.2013

Přinášíme Vám další článek o mužský B-tým sehrál po dvou týdnech další zápasy v Havířově, z kterého si odváží pouze 3 body. Tak jako v tom minulém článku byl k dispozici rozhovor s jedním z hráčů týmu, tak tomu bude i teď. Martin Czyž odpověděl na otázky týkajících se obou zápasů.
3. kolo | Neděle 29.09.2013, 15:00 | MSH Havířov

1:0, 1:1, 0:0

1. FbK Eagles Orlová B: Fukala - Tomica, Szöke, cihlář, Kolář, Sordyl, Kubátko, Piprek, Káňa, Studenský, Závoda, Szarowski, Kunčický, Franek, Scholz

FbK Horní Suchá: Jeřábek - Šimík, Delong, Mašurka, Vilím, Černý, Folwarczný, Krajíček, Valocký, Krucina, Brablc, Lanča, Piskorz, Hochman, Michejda, Czyž

4. kolo | Neděle 29.09.2013, 18:45 | MSH Havířov

2:0, 2:2, 2:2

FbK Horní Suchá: Měchura- Šimík, Delong, Mašurka, Vilím, Černý, Folwarczný, Krajíček, Valocký, Krucina, Brablc, Lanča, Piskorz, Hochman, Michejda, Czyž

1. FBK Rožnov p/R D: Valenta - Oravec, Baroš, Rumplík, Kabeláč, Balán, Rumplík, Španihel, Viktořík, Chrástecký, Blizňák, Baroš, Bena, Janoušek

V neděli bylo na programu 3. kolo mužů B, tedy MS soutěž mužů. Utkali jste se s Orlovou B, která po dvou kolech si nepřipsala ani bod. Vy jste ale nepřevedli vůbec přesvědčivý výkon a prohráli 1:2. Jak si to vysvětluješ? V utkání jste měli velkou střeleckou převahu, ale v bráně skončil jen jedna.

Buď jsme netrefovali bránu, pálili do tyček anebo byl proti brankář. V tom bych viděl asi největší chybu. Taky bychom se měli více tlačit do brány a clonit brankáři, většinu střel totiž bez problému viděl a někdy jsme hráli až moc "na krásu".

Pojďme ještě k prvnímu zápasu. Sestava mužů B byla opravdu nabitá samými hvězdami (Delong, Šimík, Vilím) - tito hráči hostují v Torpedu a hrají extraligu juniorů, nebo také Krajíček s Matějem Černým. Tenhle zápas byl snad dopředu jasný nebo ne? Proč ale takový výsledek?

Ve florbale je možné všechno, někdy se daří a někdy ne. V tomhle zápase stálo štěstí proti nám, ale určitě se nemůžeme vymlouvat. Sice jsme byli lepší, ale nepadalo nám to tam.

Musíme si připomenout, že ty jsi do kategorie mužů vstoupil právě zápasem s Orlovou. Nedá se ale říct, že to byl krok tím správným směrem. Jak jsi s prvním zápasem v mužském B spokojen?

Já bych neřekl, že to byl vyloženě špatný výkon, do šancí jsme se dostávali, a soupeře prakticky do ničeho nepouštěli. Párkrát vystřelili na bránu a dvakrát jim to padlo. Prostě nám chybělo to přesné zakončení. I tak je ale jedna vstřelená branka hrozivě málo.

Ve třetí třetině nepadla ani jedna branka. Vy jste však tlak vyvinuli, ale nic tam nespadlo, neproměnili jste vyložené šance a takhle se zápasy nevyhrávají. Řekli jste si něco po zápase?

Řekli jsme si, že musíme zlepšit zakončení a poučit se pro další zápasy.

Druhý zápas, tedy 4. kolo přineslo do tabulky další tři bodíky. Ovšem výsledek taky nevypovídá o nějaké větší převaze. Rožnov jste porazili 6:4, ale je potřeba si říct, že tento tým je až v pořadí D, kdežto Horní Suchá B. Nedá se říct, že střelci prostě neměli štěstí rozjet brankostroj?

To štěstí určitě chybělo. Někdy nás od gólu dělili centimetry, ale to se nedá nic dělat. Navíc jim výborně zachytal brankář.

Mluvím o brankostroji proto, že za mužské B se někdy nedostanou takoví hráči, jako se dostali nyní a výsledky tomu nenáhravají. V čem byl druhý zápas jiný než v prvním?

Není každý den posvícení. Minulý turnaj se klukům povedl, tenhle z poloviny ne. Neviděl bych to tak tragicky, určitě se od lajny Deli-Vilda-Šimi čekaly hromady gólů, ale někdy to nevychází tak jak má a florbal je kolektivní sport, takže šanci má každý.

V první třetině jste vstřelili dva góly, poté už druhá a třetí třetina byla vyrovnaná, a to 2:2 po každé třetině. Rozhodl teď dobrý vstup do zápasu a poté už jen uhlídání?

Ze začátku se zase projevila naše střelecká impotence z prvního zápasu, ale ta se prolomila dvěma rychlými góly v průběhu deváté minuty a vyhráli jsme první třetinu 2:0. Do druhé třetiny jsme nešli s taktikou postavit se na půlku, zakleknout a bránit výhru 2:0, ale hrát dál aktivně a bavit se hrou.

Tento týden tě čekají první zápasy za juniory. Hrajete proti Opavě a Mohelnicím. S jakým cílem vstoupíte do těchto zápasů? Tým se ještě může opřít o odchovance HS - Delonga, Šimíka, Vilíma, Mrowiece. Poté už to bude jen na užším kádru.

Jelikož juniorská extraliga tento víkend pokračuje a Torpédo nastoupí proti Liberci a Mladé Boleslavi na hřištích soupeře, je pravděpodobné že kluci s námi hrát nebudou. Ale i tak si jedeme pro 6 bodů, sice Mohelnice není můj oblíbený soupeř, ale dáme do toho všechno.

Další zápasy mužů B jsou na programu 19.10. s týmy: Nový Jičín a Slovan Havířov C