Muži A sice nepřidali 15. vítězství v řadě, ale ani neprohráli

Datum: 12.04.2014

V sobotu se muži A utkali v Ostravě s letkou Porubou a Slovanem Havířov. Klíčové dvojutkání mohlo napovědět o vítězi celé soutěže. S Porubou si muži poradili, ale se Slovanem to vůbec nebylo jednoznačné, nakonec brali oba týmy po jednom bodu. Z dnešních zápasů si muži A připsali 4 body a pokud vyhrají alespoň jeden zápas v příštím turnaji, mohou slavit vítězství v celé soutěži. AKTUALIZOVÁNO!!

1. letka Sokol Ostrava Poruba: Hrabáček, Fučík - Toman, Mezihorák, Nekula, Ondruch, Stejskal, Jurák, Krupa, Daubner, Prokop, Mrázek

FbK Horní Suchá: Stefan - Czyž, Šesták, Krhovjak, Hammerl, Černý, Krajíček, Melník, Mocek, Piskorz, Kopia, Richter, Růža, Kraina

V prvním utkání HS s Porubou prohrála 9:4. Ovšem to bylo poslední utkání, kdy HS prohrála. Od té doby pouze vyhrává a válcuje soupeře.

Zápas nezačal vůbec pro HS dobře. Po 75 sekundách využila Poruba chybu Horní Suché a ujala se vedení. V začátku utkání byla lepší Poruba, která si vypracovávala příležitosti ke skórování, ale brankář Stefan vše zažehnal. Vyrovnání se muži HS dočkali po zásluze Marka Piskorze. Do vedení poslal tým Jakub Šesták, který si vybojoval míček za brankou a vsítil branku. Radost však netrvala moc dlouho a Poruba ve 12. minutě srovnala na 2:2.

Ve druhé třetině se po 52 sekundách prosadil opět Šesták, který nyní propálil vše, co mu stálo v cestě. O tři minuty později Poruba srovnala, ale tento výsledek nevydržel ani 18 vteřin a HS šla opět do vedení díky Kopiovi. V 8. minutě vedení navýšil juniorský hráč, Kristián Růža, který se radoval už z druhé vstřelené branky za mužský tým. Poruba dokázala ještě alespoň snížit, když osekávanou před bránou využil autor první branky - Mrázek. Ke konci třetiny se ještě HS opět utrhla soupeři, když Stefan naservíroval Kopiovi krásnou přihrávku, kterou využil. Skóre po druhé třetině 4:6.

Porubě docházely postupem ubíhajících minut síly a nejvíce se to projevilo v této třetině. Horní Suchá držela balonek na svých holích a nenechala Porubu vůbec hrát. HS si po faulu ostravského hráče zahrála přesilovku, kterou využil Černý. Do konce třetí třetiny se už skóre nezměnilo, ikdyž si HS vypracovávala nadějné šance.

Týmu HS se tak podařilo oplatit porážku Porubě a vyhrála po 14. v řadě.

SFK TJ Slovan Havířov: Renz - Kroček, Daniš, Šmída, Kozelský, Posselt, Kondé, Prorok, Sysala, Vajda, Trunkát, Tomica, Barboriak, Gregor, Smeták, Labuz

FbK Horní Suchá: Roudenský - Czyž, Šesták, Krhovjak, Hammerl, Černý, Krajíček, Melník, Mocek, Piskorz, Kopia, Richter, Růža, Kraina

Možná nejzajímavější a nejatraktivnější utkání se sehrálo právě v Ostravě, kdy se proti sobě postavili dva nejsilnější týmy celé soutěže. Na jedné straně tým, který v celé sezóně předváděl vyrovnané výkony a na druhé straně tým, který neznal přemožitele už 14. zápasů.

Už od pískotu rozhodčí bylo vidět, že si hráči nedarují ani metr. Další nepovedený start měla na svědomí HS, která prohrávala už 2:0 po třech minutách hry a nevypadalo to s týmem HS bůh ví jak dobře. Slavia vyhrávala osobní souboje, měla nebezpečnější akce a kontrolovala míček. Naftový motor sušských mužů se začal rozbíhat až v 8. minutě, kdy se po přihrávce Černého prosadil Krajíček (v zápise chybně zapsána branka).  Skóre do konce třetiny srovnal Mocek a HS i přes nepovedený začátek dotáhla zápas.

Ve druhé třetině probíhaly velmi agresivní a pro hráče určitě bolestivé souboje, které se snažili rozhodčí mírnit. Podobně jako tomu bylo v první třetině, tak i v té druhé HS zaspala a nechala si vstřelit dva rychlé góly, Slovanu stačilo pouhé dvě minuty. O snížení se v přesilové hře postaral Mocek a později srovnání, které měl na svědomí Piskorz. Tenhle stav nevydržel dlouho a o minutu později se opět přihlásil tým Slovanu, který zvýšil na rozdíl dvou branek. Skóre po druhé třetině 6:4.

Ani třetí třetina nenechala diváky neklidné. Tvrdý souboj střídal ještě tvrdší souboj. Ovšem to podstatné se projevilo ve skóre, kdy nejprve snížil v přesilové hře Mocek a nakonec srovnal v 9. minutě Melník, který nedovolil Slovanu bodovat naplno. Havířov se ještě snažil o vstřelení branky, ale Roudenský byl proti. I přesto, že tým HS nevyhrál, tak se radoval jako kdyby utkání vyhrál, protože to znamenalo jediné, a to, že pokud HS zvládne alespoň jedno ze dvou utkáních, tak v celé soutěži zvítězí.

Zápas byl pro tým Horní Suché velmi důležitý, protože v případě výhry větší než o tři branky, Slovanu Havířov, by rozhodovaly další zápasy a mezi HS a Slovanem by nebyl žádný bodový rozdíl. Před utkáním měla HS náskok třech bodů a kdyby tento zápas nezvládla mohlo být vše jinak. Překvapení se však nekonalo a HS sice ztratila šňůru vyhraných zápasů, ale neprohrála.