Muži A si připisují 5. vítězství v řadě

Datum: 05.01.2014

Dnes se vydali brzo ráno muži A do Rožnova na zápasy 3. ligy mužů. V prvním zápase se utkali s doposud neporaženým celkem z Přerova a v druhém zápase se střetli s hráči z nedaleké Stonavy. Tyto utkání muži zvládli na jedničku a posouvají se v tabulce už na 5. místo. (5. vítězství v řadě = 4. místo v tabulce).

FBC Piranha Spartak Přerov B: Havlík - Malina, Zbořil, Major, Kaďorek, Klimecký, Padalík, Hanzl, Otáhal, Klimecký, Chalupecký, Borges, Dvořák

FbK Horní Suchá: Roudenský - Kantorek, Šesták, Podlesný, Czyž, Šimek, Kopia, Piskorz, Melník, Mocek, Hammerl, Krajíček, Černý, Gavlas, Kraina

Přerov prozatím neporazitelný celek stál proti rozjíždějícímu rychlíku z Horní Suché. Začátek zápasů vyšel parádně Suché. Po 34 sekundách prostřelil Melník přerovského brankáře. Na další branku Suchá dlouho nečekal, už minutu po první vstřelené brance se trefil Kraina. Do konce třetiny se ještě trefil Hammerl s Matějem Černým. Přerov byl v tu chvíli na samém konci dna. Nezbývalo jim nic jiného než si vzít timeout a říct si, že takhle by to asi nešlo s výsledkem 0:4.

Ve druhé třetině se Přerov probudil a v oslabení snížili. Pátou branku HS vykřesil Melník, ovšem radost netrvala dlouho, když hned 6 sekund po brance snížil Přerov na 5:2. Zápas byl velmi vyhrocený, když hráč Přerova poslal Hammerla přímo na mantinel až na stůl zapisovatelů. Tento hrozný a málo vídaný faul byl potrestán jen 2. minutovým trestem. Hammerl se však dobře oklepal i přes velkou rýhu v noze, která byla určitě na šití. Přerov se choval vůbec nehezky, jak k HS, tak k rozhodčím, kteří měli kupu práce tento zápas alespoň z části zvládnout. Stav po druhé třetině byl 3:6 pro HS.

Ve třetí třetině se více dařilo hráčům z Přerova, kteří v rozmezí 5 minut vstřelili dvě branky a rázem byl zápas zase otevřený. To se ale nelíbilo Kopiovi, který zvýšil skóre na rozdíl dvou branek a hned po něm Černý, takže skóre 5:8. To by ale nebyla HS, aby s takovým výsledkem zápas dohrála. Sice zbývalo asi do konce hry 3 minuty, ale Přerov zahájil honbu za výsledkem. Dvě minuty před koncem a minutu před koncem se trefil Přerov a rázem to bylo tam, kde předtím. Marek Piskorz však vše zachránil a do prázdné branky zvýšil na konečných 7:9..

SK Stonava: Ševčík - Okrouhlý, Němčík, Frydryšek, Rumíšek, Konderla, Suchý, Bernacík, Szász, Večeřa, Kubala

Po vydařeném prvním utkání čekal muže A nedaleký soupeř ze Stonavy, který z osmi zápasů vybojoval 14 bodů. Od samého začátku bylo evidentní, že se Stonava nebude hnát do žádné útočné hry a bude spoléhat na chyby HS. První branku HS vstřelil Melník a do konce třetiny přidal branku na 2:0 Mocek po nahrávce Hammerla.

Ve druhé třetině se Stonava ještě více uzamkla, ikdyž hráči Suché si vytvářeli velké příležitosti, na výsledku to však poznat nebylo. Navíc hned ze začátku třetiny Stonava snížila na 2:1. Ovšem muži si vytvořili další a další šance ovšem bez branky. Až na Vojtu Kopiu, který z poza branky přihrál Martinu Czyžovi a ten se nemýlil.

Třetí třetina nabídla nejvíce vstřelených branek celého zápasu. Nejprve se trefil Matěj Černý o 39 sekund později Šimek vypálil brankáři díru v růžku brány. O 5 minut později se trefil Krajíček a stav se vyšplhal už na 6:1, to ale nebylo vše. O další minutu později zvýšil skóre Piskorz svou parádičkou (freestyle). Další dvě branky poté vstřelil Lukáš Kraina. Tu poslední branku dokonce v oslabení. Stonava se však nenechala zahanbit obdržené branky v přesilovce a vstřelila gol. Konečný výsledek činil 9:2 pro HS.