Junioři doma

Datum: 04.12.2013

O víkendu se konečně mohli ukázat junioři doma, kde se střetli se soupeři Hattrick Brno a Rožnov p/R. Nyní si mohou odpočinout po osmi odehraných utkáních, ve kterých vybojovali celkem 8 bodů. Další turnaj je čeká po Novém roce, a to 11.1.2014
V prvním zápase jsme se chtěli poprat o 3 body a zvednout si sebevědomí, které nám dost pocuchal los prvních kol, protože Gulliveři i Ostrava byli nad naše síly. Do zápasu jsme sice šli řádně namotivovaní, ale hrubka v 15 sekundě, kdy se trochu unáhlil Freml (který, jak se ukázalo, nakonec byl u všeho podstatného na hřišti) se zpětnou nahrávkou a namazal, nás trochu zchladila. Zbraně jsme neskládali a bušili do brněnského gólmana. V první třetině jsme soupeře sice přestříleli 22: 10, ale na tabuli svítilo 0:1. Ve druhém dějství se skóre měnilo celkem pravidelně a třetina skončila 3:3. Za domácí se prosadili Piskorz (Banan), Růža a Lanča (Lany). Paradoxně jsme dali 3 góly, ale potřebovali jsme na ně jen 10 střel ku 15. Ano, soupeř byl tentokrát aktivnější. Bylo však vidět zlepšení a hlad po vítězství rostl. Bohužel, opětovné nesoustředění a přílišná horlivost nás poslaly do kolen, kdy nám Brno dalo zkraje další dva góly. Kapitán Suché Banan se ale projevil tím nejlepším způsobem a vstřelil kontaktní gól. Radost však trvala jen chvíli a to 4 sekundy a opět jsme prohrávali o dva góly. To se rozhodl vzít do svých rukou obrat utkání již zmiňovaný Lukáš Freml a rozesmutněl brněnského gólmana - 5:6. Pak nastala trochu hluchá část, která trvala skoro 7 minut, potom udeřil Pavel Übelauer a bylo srovnáno v čase 14:09 třetí třetiny. Říkali jsme super, máme jeden bod, ale zkusme nechybovat a urvat tři. Tohoto úkolu se zhostil a pohotově po rozehrávce standartky rozvlnil síť šťastný smolař Lukáš Freml a urval vítězství pro HS. Krásný infarktový zápas, aspoň podle přihlížejících. Nebyla to prý žádná nuda. Třetina skončila na střely 17:14.

7. kolo | Sobota 30.11.2013, 11:30 | SH Horní Suchá

Sestava FbK HS:

L. Měchura, D.Folwarczný, M.Czyž, D.Tychtl, P.Übelauer, K.Michna, M.Lanča, Š.Hladký, D.Pawlas, B.Novosad, T.Novosad, L.Freml, M.Piskorz, M.Valocký, K.Růža,

Góly: 15:53 Piskorz(Czyž), 23:16 Růža (Novosad B.), 27:47 Lanča (Novosad T.), 35:14 Piskorz (Michna), 37:53 Freml(Růža), 44:09 Übelauer(Czyž), 44:26 Freml(Czyž)

Sestava FBŠ Hattrick Brno

D.Chrást, J.Klíma, J.Kyzlink, A.Svoboda, J.Andrle, M.Machálek, J.Bláha, M.Vyzina, M.Otáhal, P.Augustín, D.Medek, M.Kleveta

Góly: 0:15 Klíma, 20:48 Augustín (Otáhal), 21:03 Medek (Bláha), 28:47 Klíma (Medek), 30:51 Andrle (Klíma), 35:18Vyzina

Ve druhém zápase jsme narazili na tradičního rivala z Valašska a bylo jasné, že sem nepřijel rozdávat frgály. Naštěstí jsme tentokrát klasicky po hornosušsku neinkasovali v prvních minutách zápasu. Takže na branky skoupá třetina s poměrem střel nelichotivých pro Horní Suchou 2:11, byla minulostí. To by ale nebyla Suchá aby si nevybrala opět špatný start do třetiny a po 27 sekundách soupeř vedl . Ve druhé třetině jsem dostali ještě další dva goly, za Suchou se prosadil M. Jakub po nahrávce Fremla. Na střely už třetina vyzněla pozitivněji pro domácí 20:18. A tak se šlo do finále. Tady se ukázalo, že kluci mají hlad a nechtějí, aby všechny body odcestovaly pod Radhošť. Začala stíhací jízda, kdy se dvěma góly v rozmezí 8 sekund prosadil Novosad T. a kapitán Piskorz, srovnáno 3:3. Toto trvalo jen zhruba minutu a soupeř opět rozvlnil naší síť. Znova jsme se nadechli a podařilo se skórovat po dobrém obranném zákroku druhému z bratrské dvojice Novosadů Borisovi. Bohužel se obrat nedokonal a týmy si rozdělily po jednom bodu. Střely na bránu ve třetí třetině 15:14.

Co na to trenér?: „Zaměřili jsme se na tréninku na založení útoku a taky rychlejší přechod do brejku a to se zejména v prvním zápase, po tom co jsme začali hrát svou hru a přestali vymýšlet nějaké krkolomné akce, projevilo. Ve druhém zápase ale byla ještě více vidět špatná hra dozadu, kdy námi kluci z Rožnova procházeli jak nůž máslem. To se musí zlepšit.“

8. kolo | Sobota 30.11.2013, 16:00 | SH Horní Suchá

L. Měchura, D.Folwarczný, M.Czyž, D.Tychtl, P.Übelauer, K.Fojtů, K.Michna, M.Lanča, Š.Hladký, D.Pawlas, B.Novosad, T.Novosad, L.Freml, M.Piskorz, M.Valocký, K.Růža

Góly: 27:55 K.Michna (Freml), 34:07 Novosad T. (Czyž), 34:15 Piskorz (Lanča), 38:37 Novosad B.

Sestava 1.FbK Rožnov p/R:

L.Segeťa, J.Jasný, J.Štusek, M.Polášek, V.Štefek, M.Kasl, M.Diviš, M.Štosek, M.Cabát, L.Kratochvil, T.Kratochvil, M.Jurásek, L.Vrobel,

Góly: 15:27 M.Polášek (L.Kratochvíl), 20:23 Štosek(Polášek), 25:38 Polašek (Vrobel), 35:29Vrobel(Cabát)