Florbal Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

Saros Olomouc
FbK Horní Suchá
1:9
Datum a čas konání: 29.11.2025 15:00
Místo: MSH Havířov

Další zápas

FBC TIGERS PORUBA
FbK Horní Suchá
0:0
Datum a čas konání: 11.01.2026 15:30
Místo: MSH Havířov

Horní Suchá narazila na Opavu #1.kČfNL

Datum: 05.03.2017

Horní Suchá narazila na Opavu #1.kČfNL
První play-off pro Horní Suchou v Národní lize. Celý tým vypjatě sledoval výběr soupeřů (https://www.ceskyflorbal.cz/mobile/vyber-souperu) a nakonec si Horní Suchou vybrala S.K. P.E.M.A. Opava. V téhle sezóně byly sice zápasy 1:1, ale ve druhém utkání se podařilo Opavě zvítězit velmi vysoko a to 5:2. Po výběru trenér Opavy Robert Segeťa vydal komentář: „Čekám velkou bitvu, spoustu diváků, emocí, je to regionální derby, moc se na to těšíme. Doufám, že to zvládneme, poslední zápas nám vyšel, dobře se nachystáme a předpokládám, že postoupíme do semifinále.“

Na první kolo se sušané vydali do Opavy autobusem spolu s fanoušky. Do místní haly se dostali již 2 hodiny před zápasem, bohužel hala byla ještě zavřena, a tak museli zakotvit v místní restauraci na kávu nebo kofolu. Vše probíhalo podle plánu. Tým se převlékl a nastoupil na rozcvičku, která byla pod vedením Iva Jochmana – trenér obměnil standardní cvičení a připravil dynamické rozehřátí. Jak se říká: „První třetina začíná rozcvičkou.“

 

Na utkání bylo vše připraveno. Rozhodčí se převlékli a diváci se mohli těšit na zajímavou bitvu.  Zápas začal a diváci se začali rozehřívat úvodními pokřiky. Hned v prvních dvou minutách měli domácí hráči možnost rozehrávky na útočné polovině. Třetí lajna rozehrávku zaspala a bohužel v čase 01:20 inkasuje. Stav 0:1. Rychlé tempo, kvalitní rozehrávky a dobrá podpora pomáhala domácím hráčům Opavy. Ale již v páté minutě Horní Suchá měla rozehrávku v rohu. Po dobré střele Vojtěch Kopia trefil Petra Šimka a ten usměrnil míček za záda domácího gólmana. Stav 1:1. Po špatném zpracování na útočné polovině se domácí Oldřich Sova vydal sám zaútočit a krásně si obhodil dva hráče. Bezmocný Filip Plíhal mohl jenom stát a dívat se, jak mu míček letí do branky. Stav 1:2. Střelou z poloviny hřiště se předvedl Tomáš Řezáč. Před bránou clonil gólmanovi Filip Krajíček a tím pádem gólman nic neviděl. Stav 2:2. Domácí Dalibor Repček se dostal až z pravého mantinelu na levý a s klidem vystřelil. Gólman bohužel nezasáhl. Stav 2:3. Následoval smolný okamžik Filipa Plíhala, když střílel Štěpán Kostolány, ale střela mu sjela přesně do mezery mezi nohami Filipa. Stav 2:4. Horní Suchá se snažila být aktivní, ale nešlo to. Opavě se dařilo vše, co mohlo. Po rychlém protiútoku znovu navyšují své vedení. Stav 5:2. Ke konci třetin byl vyloučen Jan Galuszka za sekání.

Druhou třetinu sušané začali ve čtyřech, ale po minutě inkasují po dobré sehrávce Štěpána Kostolányho. Stav již 2:6. Filip Plíhal toho již měl dost ,a proto přenechal své místo juniorovi Davidovi Suchánkovi. První zákroky Suchánek zvládal výborně, bohužel ve 25-té minuté inkasuje po střele Lukáše Rychlého. Stav 2:7. Tempo rychlé, souboje v pořádku, ale domácí hráči Opavy pořad na zemi.  Horní Suchá si mohla zahrát přesilovou hru po faulu Marka Dzierži. Přesilovka statická, před brankou ani noha, pouze hráči kolem. Opavští fanoušci znepříjemnili sušanům přesilovou hru, když pískali na hostující hráče. Opava v pěti hráčích okamžitě začala znovu útočit, ale hostující Suchánek připraven. Další vyloučení na straně hostujících. Vojtěch Kopia netrefil míček, ale florbalku domácího hráče. Domácí Štěpan Kostolány ve výborně formě předvedl krásné vyběhnutí z poloviny hřiště. Stav 2:8. Konec druhé třetiny.

Začátek třetí třetiny byl velmi tvrdý pro hostující hráče. Již v prvních dvou minutách inkasují dva góly a stav je beznadějný. Stav 2:10. Tempo rychlé, souboje přibývaly, ale jak ve druhé třetině opavané souboje neustáli, proto rozhodčí pískají pro ně. David Suchánek měl plné ruce práce. Hostující Štěpán Hladký se předvedl nesportovním chováním, a proto sušané jsou znovu do čtyř. Přesilovou hru přečkali a mohli se snažit dále, alespoň kosmeticky upravit skóre.  Hostující Jakub Vilím vyslal svůj projektil a nic nevidící domácí gólman inkasuje. Stav 3:10. Suchánek skvěle vychytal střelu domácího Sovy. Vojtěch Kopia snižuje, ale zápas je rozhodnut. Stav 4:10.

Bohužel sušané v prvním zápase čtvrtfinále nezvládli porazit domácí Opavu a již 5. 3. se můžou předvést znovu.  Stav série 0:1 z pohledu Horní Suché.

Obrázky

  • Horní Suchá narazila na Opavu #1.kČfNL

Tabulka:

1 Torpedo Havířov B Torpedo Havířov B 8 23
2 FBC Cannibals Lipník FBC Cannibals Lipník 10 22
3 FbK Horní Suchá FbK Horní Suchá 6 17
4 FBC ZŠ Uničov FBC ZŠ Uničov 8 17
5 SXMRLD Prostějov SXMRLD Prostějov 8 16
6 TJ Sokol Šenov TJ Sokol Šenov 6 7
7 FBC Letka B Toman Finance Group FBC Letka B Toman Finance Group 8 5
8 Saros Olomouc Saros Olomouc 6 5
9 FBC TIGERS PORUBA FBC TIGERS PORUBA 8 5
10 FBK Jeseník FBK Jeseník 6 3
11 PASKOV SAURIANS PASKOV SAURIANS 6 0

Narozeniny:

27.12.2025 Jan Vlček (20)
27.12.2025 Marie Sochová (15)
29.12.2025 Tereza Olšáková (13)
29.12.2025 Waldemar Wala (15)
02.01.2026 Sabrina Moravcová (26)
04.01.2026 Lucie Giecková (25)
07.01.2026 Michal Farmačka (18)
08.01.2026 Natálie Nečasová (10)

Doporučujeme:

  • Moravskoslezský kraj
  • Na císařství
  • RPS
  • OBAKA Karviná | Obchodní akademie s.r.o.