Finální boj o záchranu startuje

Datum: 27.01.2024

V neděli do Suché přijede ostravský MVIL, což pro naše florbalisty znamená start “boje o přežití”. V posledních čtyřech kolech totiž naši florbalisté narazí na tři soupeře, kteří jsou, stejně jako Horní Suchá, na pozicích zaručujících, nebo výrazně se přibližujících sestupu. Je tedy jasné, že v těchto duelech bude zisk každého bodu důležitý. První duel s MVILem zvládli lépe naši hráči, kteří zvítězili 8:7 po nájezdech. Uvidíme nájezdy i tuto neděli, nebo si jeden z týmů připíše plný počet bodů?

Suchá se v posledním duelu střetla s Paskovem, a přesto, že měla zápas dobře rozehraný, odešla z klání nakonec bez bodu. Kdybychom v tomto zápase chtěli najít nějaká pozitiva, byla by to pravděpodobně první třetina, kterou naši hráči ovládli poměrem 4:0, a po delší době tak po první dvacetiminutovce nemuseli, stejně jako v předchozích zápasech, dohánět vysoké manko. Druhým pozitivem byl pak výkon poslední posily A-tým, Tomáše Revendy, který nejen, že předvedl velice zdařilý výkon, ale navíc vstřelil v dresu Suché svou premiérovou branku. Poslední pozitivní hodnocení by snesl výkon našeho gólmana – Michaela Chalupeckého, který po celý zápas držel svými zákroky naše družstvo.

1.MVIL Ostrava

Tým z Krásného Pole zažil velice podobné utkání jako náš celek. Ještě na začátku třetí třetiny zvyšoval na 7:3 pro MVIL Šlosarčík. Následně ale přišel velký obrat Vsetína, který třetí třetinu vyhrál poměrem 7:2, výsledné skóre zápasu pak bylo 8:10 z pohledu MVILu. I tato prohra podtrhla aktuální umístění ostravského týmu, který se po 18 kolech nachází na posledním místě Divize E, se ziskem 10 bodů. Nejproduktivnějším hráčem MVILu je Lukáš Uherek, který si ve 12 utkáních připsal 18 kanadských bodů (11+7). V individuálních statistikách figuruje také několik hráčů Slovanu Havířov, kteří byli v ostravském družstvu na měsíčním hostování. To již ale skončilo, a tak se na služby Erbse, Gregora, Kozelského a Řezáče již MVIL spolehnout nemůže. V brance dostává nejvíce prostoru Tomáš Novák, který odchytal 613,95 minut s úspěšností 78,64%.