Důležitých 6 bodů s borcem na konec

Datum: 02.12.2013

Tento víkend ženy po měsíční pauze nastoupily proti týmu 1.MVIL Ostrava GIRLS a FBC Spartak Bílovec. Během měsíční pauzy do ženského týmu FbK Horní Suchá přišly nové posily z třineckého klubu Eva Stecová a Monika Stecová.
5. kolo | Sobota 30.11.2013 | SH Horní Suchá

Do prvního zápasu proti zkušeným ženám MVILU vstupovala Horní Suchá s respektem ale bojovností. Od prvního střídání ženy Suché překvapily MVIL napadáním při jejich rozehrávce a ještě v tomto střídání vybojovaly standartku, kterou využila rychlým rozehráním Komendová Silvie a v čase 1:37 otevřela skóre zápasu na 1:0. Další rychlý gól přišel po necelé minutě od Pokorné Kristýny po přihrávce Komendové Pavlíny. Rázem ženy ze Suché vedly 2:0, což pomohlo psychicky celému týmu. MVIL byl výborný na lopatě, ale první vstřelenou branku daly pouze z naší chybné rozehrávky a v deváté minutě první třetiny snížily skóre na 1:2. Druhá třetina byla z pohledu FbK Horní Suchá málo střelecky aktivní, ale svoji bojovností držely krok s ženami MVILU. V desáté minutě druhé třetiny MVIL srovnal skóre po tělem tečované střele z půlky. Zápas byl vyrovnaný a v 8. minutě třetí třetiny dostala Horní Suchá početní výhodu, ale tu bohužel nevyužily. Po řadě šancí, které měly oba kádry, se prosadila Stecová Eva a v čase 11:26, pouhých 34 sekund před koncem, zvýšila skóre na 3:2 pro Horní Suchou. Ale po 13 sekundách od důležitého gólu byla vyloučena hráčka HS Bártová Jitka a MVIL šel do početní výhody, ale FbK Horní Suchá si tuto výhru podržela a zaslouženě vyhrála 3:2. Skvělý výkon převedla gólmanka Dagmar Velčovská.

Statistiky zápasu:
Komendová S. (1+0), Pokorná K. (1+0), Stecová E. (1+0), Komendová P. (0+1), Šimonová V. (0+1)

Extra statistiky:
Série pádů od Stecové Moniky, tyčka vlastní brány od Komendové Silvie po odkopu střely.

Soupiska:
Velčovská, Komendová S., Rohlová, Pokorná, Komendová P., Kristiánová, Stecová M., Bártová, Stecová E., Šimonová, Melecká, Sztrnadelová, Szotkowská, Kijonková.

6. kolo | Sobota 30.11.2013 | SH Horní Suchá

Druhý zápas Suché byl proti známým soupeřkám FBC Spartak Bílovec. Tyto soupeřky se výrazně zlepšily individuálně i herně oproti jejich začátkům. Jejich hra odpovídá zahuštění prostoru před bránou, využívání chyb soupeře a rychlými protiútoky. Horní Suchá byla celý zápas na jejich obranné polovině, ale utrápeným zakončením se zápas stal vyrovnanější. První dlouho očekávaný gól padl až ve druhé třetině po krásné individuální akci Stecové Moniky, která otevřela skóre v deváté minutě druhé třetiny na 1:0, ale po necelých dvou minutách, opět při chybné rozehrávce, Bílovecké ženy srovnaly skóre na 1:1 gólem do šatny. Ve třetí třetině třetí minuty zvýšila skóre ze standartky, střelou z dálky nad nohu gólmanky, Komendová Silvie po přihrávce Rohlové Kristýny. I tak třetí třetina byla opět střeleckým trápením Hornosušských žen, které dovršilo opět vyloučení 19 sekund před koncem. Bílovecké ženy šly do power play, ale hornosušské ženy mohly po krásné přihrávce od Šimonové Venduly, která byla určena Pokorné Kristýně zvyšovat na 3:1. To se bohužel nestalo, protože Pokorná
skvělým únikem neunesla tíhu být v tváří tvář prázdné bráně a z malého brankoviště minula. Tento výkon byl hodný nominace borce na konec a případné video by na youtube mělo větší zhlédnutí než Miley Cyrus. J Horní Suchá zvítězila tedy pouze 2:1.

Stecová M. (1+0), Komendová S. (1+0), Rohlová (0+1)