Důležitý duel na úvod roku 2024

Datum: 05.01.2024

K prvnímu duelu nového roku vycestují naši florbalisté již tuto neděli do Slavkova. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce, půjde o velice důležité utkání. Slavkov a Horní Suchou od sebe totiž dělí tři pozice, přičemž prvně jmenovaný tým má bodů 17, zatímco naše družstvo má aktuálně bodů 15. Případné vítězství by tedy mohlo znamenat značný posun v tabulce. Podaří se tedy Horní Suché v tomto důležitém klání uspět a posunou se ze sestupových pozic, nebo se budou muset i nadále pohybovat v pozicích, ze kterých jim bude hrozit sestup do nižší soutěže?

FBC DESTILA SLAVKOV

Slavkov si zpříjemnil vánoční svátky, jelikož v posledním utkání roku 2023 dokázal zvítězit na hřišti ostravského MVILu. Toto vítězství se však nerodilo příliš lehce, jelikož slavkovští florbalisté dokázali rozhodnout o své výhře až v samostatných nájezdech. Přesto to byla výhra, která Slavkov posunula na aktuální 7. pozici Divize E, kterou okupuje se ziskem 17 bodů. Nejproduktivnějším hráčem Destily je Dominik Horák, který nastoupil do 13 duelů, ve kterých zaznamenal 28 kanadských bodů (13+15). Druhá pozice patří s 21 body (12+9) Radimu Kroupovi a třetí příčku drží se 14 kanadskými body (7+7) Michal Drápal. Brankoviště Slavkova si jednoznačně podmaňuje Ondřej Horák, který už odchytal 785 minut, což je druhý nejvyšší počet odchytaných minut v celé Divizi E. Během této porce minut v brance inkasoval Horák 82 branek, přičemž úspěšnost jeho zákroků činí 82,81%.

To naši florbalisté příliš zdařilý konec roku 2023 neměli. V posledním utkání loňského kalendářního roku přivítali na domácí palubovce lídra tabulky z Olomouce, kterému podlehli jednoznačně 1:9. Aktuálně patří v tabulce Horní Suché 10. pozice, se ziskem 15 bodů. Pravdou však je, že oproti týmům, které se v tabulce nachází v blízkém okolí Suché, mají naši florbalisté jeden zápas k dobru (pozn. red. odložené utkání s Jičínem). Statistiky Vám příliš připomínat nebudeme, jelikož jsme Vám je mezi svátky přiblížili v grafické podobě na našich sociálních sítích. Všichni věříme, že se našemu Áčku podaří v sobotu bodovat, a zajistí si tak větší klid do dalších bojů. Držte našim florbalistům pěsti!