Datum a čas konání: 18.02.2024 17:00
Místo: SH Horní Suchá

David Krhovjak: Pro mě byl Slovan opravdu těžký soupeř

Datum: 07.04.2014

Muži A mají nakročeno k celkovému vítězství v lize. Zbývají už jen poslední dva kola a HS vede o tři body. Muži udělali velmi důležitý krok, když se Slovanem remizovali. Tím si upevnili první příčku a lepší vzájemné utkání. David Krhovjak, jeden z obránců mužského A-týmu, nám odpovídal na otázky ze zápasu.

Ahoj Davide, máš za sebou velmi těžké, ale dá se říct, že i povedené utkání. Jak se cítíš?
Ahoj Vojto, těžké to pro nás opravdu bylo. Dá se říct, že jsme část mise splnili, ale myslím si, že máme daleko na lepší výkony. Já se cítím lehce pochroumaný. V druhém zápase jsem si narazil loket, takže mě čeká týdenní pauza.

V sobotu jste měli na programu velmi těžká utkání. Hráli jste proti Porubě (4. tým tabulky) a Slovan Havířov (2. místo tabulky). Jak důležité byly pro vás tyto zápasy? Podařilo se vám uspět?
Těžká utkání to opravdu byla. Šlo nám o to, zda si udržíme náskok nad Slovanem. Našim cílem bylo porazit Porubu a se Slovanem neprohrát. To jsme splnili. Nevím, jak pro ostatní, ale pro mě byl opravdu těžký soupeř - Slovan. Mají opravdu nepříjemný styl hry.

Minulý rok jste na domácí půdě prohráli s Porubou. Očekával jsi, že to bude těžké utkání s tímto týmem? První zápas 9:4 pro Porubu.
Já jsem minulou sezonu nehrál a první zápas jsem také neabsolvoval, tudíž jsem vůbec nevěděl, co od soupeře čekat.

Do utkání jste s Porubou nenastoupili dobře. První pět minut jste prakticky se nemohli dostat k vyložené šanci a navíc ještě jste po 20. sekundách prohrávali. Čím si to vysvětluješ? Slabou rozcvičkou nebo motivací?
Máš naprostou pravdu. Prvních pět minut jsme to opravdu nebyli my. Řekl bych, že je to bylo, jak slabou rozcvičkou, tak laxním přístupem, ale pak jsme všichni makali na sto procent, to nám přineslo úspěch.

Poté jste se dostali do zápasového rytmu a začali jste pořádně makat, z čehož plynul postupný vzestup skóre. Ve třetí třetině jste prakticky Porubu nepustili k ničemu. Jde znát, že jste zapracovali na fyzičce?
Fyzička je podle mě hlavní věc ve které máme nad ostatními týmy navrch.

Asi dvacet minut jste neinkasovali. To už soupeř šlapal vodu nebo jste začali více bránit?
Myslím si, že těch dvacet minut jsme dělali to, co po nás chce Ivo celou sezonu.

Ve druhém utkání jste se postavili proti Slovanu Havířov, asi největším vašim pronásledovatelem a soupeřem o první místo. V prvním utkání jste s tímto týmem vyhráli 7:4. Čekal jsi podobné utkání?
V duchu jsem tušil, že tým není v takové formě a pohodě jako první zápas, ale věřil jsme v úspěch.

Do začátku utkání jste opět nevkročili dobře. Prohrávali jste už 2:0 a Slovan vám nedal ani kousek prostoru. Zaskočil vás vývoj zápasu?
Musím uznat, že jsme opět nezačali dobře, ten začátek nás stál tři body, škoda…

O chvíli později se vám podařilo srovnat na 2:2 a Slovan jakoby začal ztrácet. Nastal tam nějaký přelom? Slovan totiž po obdržených brankách znervózněl a začal hrát agresivněji.
U nás je dle mého názoru hraje obrovskou roli psychika. Při vyrovnáni na 2:2 jsme hráli v pohodě a Slovan se to snažil kompenzovat agresi, což mě osobně hnalo ještě více kupředu.

Ve druhé třetině jste nechali Slovan odskočit o dvě branky. Bylo to těžší srovnávat skóre ze 4:2 nebo když to bylo 2:0?
Těžší to rozhodně bylo, soupeř opravdu agresivně napadal a dařilo se mu ničit naši rozehrávku.

V celém zápase se rozdalo mnoho trestných minut. Souboje byly velmi tvrdé a braly hodně sil. Vyhovovalo ti to?
Po pravdě mám takový styl rád, ale některé zákroky soupeře byly nebezpečné a dost zákeřné.

Remízou se Slovanem jste si zajistili výhodu do posledních dvou utkání. Stačí vám alespoň v jednom bodovat.
Plně věřím v to, že urveme všech 6 bodů.