Áčko v Litovli nezaváhalo a dovezlo 6 bodů

Datum: 12.01.2014

V neděli se muži vydali na cestu do Litovle, kde je čekal soupeř z Přerova a Slovan Havířov. Výsledné skóre z obou utkání 21:8. Tyhle výsledky posunují muže v tabulce stále výš a výš. Po tomto turnaji se nacházejí na druhé příčce a na vedoucí Slovan ztrácí pouze 3 body, ale HS má k dobru dvě utkání. ZAKTUALIZOVÁNO!!

10. Petr Šimek - góly: 0, asistence: 1

FbK Horní Suchá: Roudenský - Kantorek, Šesták, Krhovjak, Czyž, Šimek, Kopia, Piskorz, Melník, Mocek, Richter, Krajíček, Černý, Gavlas, Kraina

FBC Piranha Spartak Přerov B: Havlík - Šmotek, Zbořil, Kaďorek, Klimecký, Hanzl, Bartl, Otáhal, Klimecký, Borges Dvořák

Týden od střetnutí v Rožnově se muži A utkali s Přerovem znovu, ale tentokrát v Litovli. Přerovští sestavu zanechali stejnou i přes zápasy jejich druhého týmu v tentýž den. Sestava HS se malinko lišila od minulého týdne. V obraně nahradil Podlesného Krhovjak a útok posílil Richter.

Do utkání Suchá vlétla bez žádného soucitu. Od prvního začátku byl tým HS lepší, více držel míč na svých čepelích a ohrožoval jedním projektylem za druhým přerovskou bránu. Prvním střelcem se stal Matěj Černý. O 3 minuty později se prosadil po nahrávce Krainy Richter. Třetí branku vymetl opět Černý a do závěru třetiny se trefil ještě Kraina. Přerov, opět jak v minulém zápase, reagoval oddechovým časem. Stav 4:0.

Druhá třetina byla velmi podařená z pohledu hornosušských mužů. Svou hrou nedávali Přerovu žádnou šanci, ikdyž párkrát musel hasit požár v brankovišti Roudenský, který držel tým dlouho dobu bez inkasované brány. Až v 8. minutě přidal pátou brankou Richter a poté se dvakrát po 20 sekundách trefil nejprve Černý a hned po něm Vojta Kopia. V 11. minutě si připsal branku juniorský hráč Marek Piskorz. Do konce třetiny se ještě trefil opět Kopia. Stav 9:0.

Třetí třetina přinesla opět velký počet branek, ovšem ne jen v té přerovské, ale i hornosušské. Na začátku třetiny se prosadil Kopia, který si připsal hattrick. Radost však netrvala dlouho a Přerov aspoň zkorigoval stav na 10:1. Další střelec zápasu, Matěj Černý, vsítil už čtvrtou branku. Na závěr si ještě Přerov vynutil tři vstřelené branky po laxním přístupu hráčů v závěru třetiny. Konečný stav 14:4 ukázal, že se Suchá zlepšuje násobně od každého zápasu.

7. Martin Czyž - góly: 0, asistence: 1

FbK Horní Suchá: Stefan - Kantorek, Šesták, Krhovjak, Czyž, Šimek, Kopia, Piskorz, Melník, Mocek, Richter, Krajíček, Černý, Gavlas, Kraina

SFK TJ Slovan Havířov: Renz - Kozelský, Kroček, Daniš, Tomica, Šmída, Trunkát, Posselt, Bernatík, Barboriak, Prorok, Smeták, Labuz

Druhé utkání čekal muže soupeř z nedalekého Havířova. Na lavičce Slovanu se objevil Skácel, který trénuje tento tým. Suchá do utkání nevstoupila dobře. Havířov od prvního začátku začal velmi zostra a po Smetákově brance zpoza branky se radovali jako první. Havířov však nabídl HS na vyrovnání přesilovku, ve které se nemýlil Filip Mocek. Stav 1:1.

Ve druhé třetině se prosazovali více hráči Suché. V druhé minutě se prosadil Krajíček a poslal tímto Suchou do vedení. O dvě minuty později se prosadil Melník, který navýšil skóre na rozdíl dvou branek. Havířov si sice ve druhé třetině vytvářel tlak, ale dobře postavená obrana nedala tomuto týmu moc šancí až na šanci Šmída, který však v protiútoku nastřelil tyč. Stav 3:1.

Třetí třetina byla nejpovedenější z hlediska vstřelených branek. Nejprve snížil Šmída, ale ihned po vstřelené brance se Šimek prosadil pěknou beckhendovou kličkou a vedení HS vrátil na rozdíl dvou branek. V 8. minutě natáhl z poloviny David Krhovjak, který prostřelil úplně všechny včetně brankáře. Havířov touto obdrženou brankou reagoval time-outem. Od 9. minuty odvolali brankáře a snažili se hrou o jednoho hráče navíc skóre změnit. To se jim však moc nevyvedlo, když se Mocek trefil do prázdné branky. Havířovské hráče to však nepoložilo a ihned vstřelilo branku a o další minutu později další. Více však HS Havířovu nedovolila. 11 sekund před koncem navýšil skóre na konečných 7:4 Kopia.