3:4 FbK Horní Suchá
Aligators Klobouky..

Datum a čas konání: 8.3.2020 17:00

S Hlukem za 8 bodů

V zápase s Hlukem šlo o hodně, soutěž je vyrovnaná a 3 body mít nebo nemít je docela rozdíl. V šatně se objevily historické růžové dresy, ke kterým Šimi vytáhl hned několik peprných historek z dřevních časů hornosušského florbalu, takže o zábavu bylo jako vždy postaráno. Růžové dresy jsme naštěstí nepotřebovali, protože máme vlastní v 50 odstínech červené, ale necvičené oko si ani nevšimne… Úvod utkání byl plný překvapení, to když hlasatel oznámil, že do brány místo původně avízovaného Plihyho jdu já. Další překvápko přišlo za chvíli, to když náš obránce po minutě a půl namazal osamocenému útočníkovi Hluku, který míček zametl do brány. Odkud se v zápise vzalo jméno nahrávajícího je mi záhadou, stejně záhadný zůstává i popis celé akce v onlinu. Očividně chyběla naše pro většinu diváků neviditelná, přesto však nepostradatelná zapisovatelka a hlasatelka Terka…

Další branku Hluk přidal v rozporu s pravidly. Při úniku 2 na nikoho si totiž Spartakovci 3x nahráli, aby mohli zakončovat do prázdné. Přitom je všeobecně známo, že v podobné situaci jsou povoleny maximálně 2 přihrávky. Protesty u rozhodčích byly marné, prý viděli jen dvě… Tekli jsme o 2 branky, zápas však byl pořád otevřený. Scénář byl sice trochu jednotvárný, ale řekl bych, že i dramaticky. Jednoduše řečeno – Hluk dával góly, my jsme pokaždé snížili, případně i vyrovnali, abychom vzápětí zase o gól prohrávali. Takto se hrálo do nějaké 53. minuty, kdy tomuto unylému schématu řekl dost Heňo a my poprvé vedli.

A bylo to fajn. Zvlášť když 4 minuty před sirénou přidal parádní trefu dnes neudržitelný Marťas Al MacInnis Czyž, který svým bodovým příspěvkem 3+2 strčil všechny útočníky hravě do kiešeni. Hluk sice ještě snížil, ale to jen proto, abychom si mohli nacvičit i střelbu na prázdnou bránu. Trefil se Venca a my se mohli radovat ze zasloužených 3 bodů, které mají hodnotu 6 bodů a pro Vojtu prý dokonce 8 bodů, kdo ví... Výhru věnujeme Ivošovi, který musel zůstat doma a díky tomu nám nepředal svinstvo, které přitáhl Štěpánek ze školky, díky trenére a buď brzy zdráv.

FbK Horní Suchá - FBK Spartak Hluk 9:7
branky: 11. Radek Minařík, 19. Filip Krajíček, 24. Martin Czyž, 26. Jiří Třinecký, 44. Martin Czyž, 49. Václav Večeřa, 53. Jan Hensler, 56. Martin Czyž, 60. Václav Večeřa - 2. Martin Tuhý, 9. Adam Cileček, 14. Pavel Krchňáček, 22. Martin Tuhý, 28. Jan Holý, 45. Pavel Krchňáček, 57. Tomáš Olbert; rozhodčí: Kamil Sojka - Tomáš Sojka; vyloučení: 2:1; využití: 1:1; diváků: 32; zásahy brankářů: Daniel Fukala 27 - Lukáš Kolečkář 28; po třetinách: 2:3, 2:2, 5:2;