FbK Horní Suchá

Datum a čas konání: 1.2.2020 17:00

Ivo zabil

Ivo zabil

Pro vysvětlení lehce bulvárního nadpisu budete tentokrát muset přečíst celý článek…nebo se prostě podívat na konec a ty 2 minuty čtení využít třeba…na vánoční úklid. Předzápasové okénko tentokrát vynechám, protože jsem přijel pozdě. Teda nikdy nejezdím pozdě a ani tentokrát jsem pozdě nepřijel, jenže než jsem ve změti uliček, plotů a budov našel ten správný vchod, uběhlo 20 minut od času, kdy jsem přes zamknuté skleněné dveře viděl vychlamaného Třince. Pelhřimov je známý svými kuriózními rekordy a kuriózní je i hala, se kterou by se domácí mohli klidně přihlásit Agentuře Dobrý den se zápisem pro nejvíc sestřelených diváků během rozcvičky. Diváci totiž mají luxusní bidlo přímo za brankou hostujících týmu a ti je určitě (stejně jako my) nešetří. Kdo ví, kolik jich mohlo utkání vidět, kdyby nemuselo vyhledat ošetření ještě před samotným začátkem. Každopádně atmosféra byla bouřlivá. Kdo si vzpomene na osamělého poutníka, který v září dorazil i k nám do Suché, může si lehce představit, jak to vypadá, když se takoví poutníci setkají dva…

Zápas začal svižně, naši beci se ještě škrábali na kulkách, když domácí posílali na Plihyho první střelu a i ten se dost divil, co to jakože má znamenat. O minutu později už jsme po Krajícově (jako fakt) střele vedli. Ve 13. minutě Vojta ukázal, že svoji fintu z poza brány umí i bez freestylky a vedli jsme 2:0. Za půl minuty sice Pelhřimov snížil, ale to bylo tak všechno. Na začátku prostřední části jsme po dlouhé době šli zase do oslabení, za katr šel Šimi, který si opět získal srdce domácích fanoušků. „Ty vole, v pětačtyřiceti a hraje národní, ten musí být hodně dobrý“ (True story). Je, a i když mu do 45 ještě pár dnů chybí, odnesl si po zásluze cenu za hráče utkání. Že si své kvality ani neuvědomuje potvrzuje volně parafrázovaná hláška bezprostředně před předáním ceny – balíku z místní tvarůžkárny – „Kdo to vyhraje, ten se mnou nejede“. Jak se Šimi nakonec dostal domů, nevím, každopádně 2. třetina byla celkem nuda. Domácí nestíhali a i když 2 góly dali, další 3 dostali, a to ještě Cicek zmastil nájezd. Ve třetí třetině se domácí ještě snažili, ale když děláte systémovou chybu, je vám to k ničemu. Skóre narůstalo hlavně na naší straně, trefili se postupně – Krajíc alias Felini alias Zajac, premiérově také Milan alias Marcus jr. (za odměnu si odvezl míček, který sice pořadatelé chvíli hledali, ale když víte, kde schovat…), pak taky Kasa (věděli jste, že se jmenuje Tomáš?) a vše završil Třinec alias Třinec. 4:9 v suchém triku. Teda kluci se asi trochu zapotili… Týmový výkon podpořily skvělé individuální výkony. Třeba Kasovo sóličko přes celé hřiště s hráči Pelhřimova v roli kuželů, bylo něco, co moderní florbal v kolektivním pojetí moc nenabízí. 3 body se vezou domů, tak snad je po cestě na tom schodišti jménem D1 nevytřepeme.

A že hledáte na konci pointu z úvodu? Není tu, jděte na online a přečtěte si ho celý, od začátku až do konce (nebo naopak, nebo na přeskáčky, jak chcete). Nebo si to nechte na zítra a jděte spát.

Spartak Pelhřimov - FbK Horní Suchá 4:9
branky: 13. Tomáš Kocián, 32. Petr Poduška, 33. Jan Brothánek, 51. Václav Fučík - 2. Filip Krajíček, 13. Vojtěch Kopia, 29. Vojtěch Kopia, 34. Lukáš Kraina, 37. Daniel Tychtl, 41. Filip Krajíček, 47. Milan Mašurka, 60. Tomáš Kasinec, 60. Jiří Třinecký; rozhodčí: David Hejzlar - Martin Kněžík; vyloučení: 1:2; využití: 1:1; diváků: 155; zásahy brankářů: Zdeněk Tvrdý 21, Jakub Kuchař 2 - Filip Plíhal 28; po třetinách: 1:2, 2:3, 1:4