-:- 1. FBK Rožnov p/R
FbK Horní Suchá

Datum a čas konání: 15.12.2018 19:00

Když se voda mění ve víno

Minulý týden byl v Horní Suché ve znamení porodu a jelikož si Sofinka i Bertík zaslouží řádně oslavit, probíhala předzápasová příprava už od čtvrtka, a to v duchu tradičních předzápasových příprav našeho dnešního soupeře z Telnice. Ti, kdož ze Šatlavy vyšli po svých a neplnili si nově nabyté otcovské povinnosti, se v různém stavu objevili na srazu, aby svědčili, že v Suché rozhodně na suchu nezůstanete. Díky absencím vznikl prostor pro i mladé hráče z širšího kádru.

Po domácí prohře nad Opavou a pádu na poslední místo ligové tabulky zavítala „strašidla“ z Horní Suché do Tuřan, kde své domácí zápasy hrají Stormtroopers z Telnice. Kdo čekal hladký průběh utkání, ten se dočkal alespoň na začátku. Suchá si celkem v poklidu vytvořila tříbrankový náskok, o který přišla v 18. minutě, kdy domácí dvěma trefami snížili. Do šaten se šlo za stavu 2:4 – přesilovku po jediné vteřině využil Krajíček. Od druhé třetiny telnickým došlo, že hráči z dalekého severu nepřijeli jen na koledu, ale že si chtějí odvézt i výslužku. Po trefách Klozy a Žwaka to totiž bylo už 2:6 a pověstný humor domácí nadobro přešel. Od poloviny utkání Telnice postupně přebírala otěže a zatlačila Suchou do obrany. Hosté se však drželi taktických pokynů a drželi nadějný stav 3:7 i na konci 2. části. Už před tou třetí bylo jasné, že vypukne matějská. Telničtí nás jako dobří kolotočáři točili celou třetinu a za svezení ani nic nechtěli. Postupem času ukrajovali z pracně vydobytého náskoku až ke skóre 7:8, závěr utkání pak strávili povětšinou v 6 lidech a s prázdnou kleci. Obranný val Suché však držel pevně a přežil i standartku 4 vteřiny před koncem, kdy se počet brankářů u brankoviště hostí několikrát znásobil. Dokonáno jest. Euforie z vítězství. Zbytky vody v láhvích se mění ve víno. Hráči brečí štěstím. Žvaky brečí z pudřenky (snad jsem neprozradil vánoční dárek…když tak ti ještě zbývá ta rtěnka), kterou si vysloužil jako nejlepší hráč. 3 body jedou domů. Fantastický týmový výkon, který Suchá předvedla v notně omlazené sestavě, vejde do dějin. Mládí ukázalo, že když se dře, bojuje a poslouchá trenéra, lze uspět i v rádoby předem ztraceném utkání. Z posledního místa jsme se sice neodlepili, ale zjistili jsme, že se správným přístupem bychom tam nemuseli sezonu zakončit.

TROOPERS Orel Telnice - FbK Horní Suchá 7:8
branky: 18. Jakub Gregor, 18. David Mati, 36. Jan Daler, 49. Rudolf Večeřa, 49. Jiří Knotek, 54. Jiří Knotek, 58. Petr Jeski - 9. Daniel Tychtl, 13. Jan Žwak, 17. Daniel Tychtl, 20. Filip Krajíček, 22. Marián Kloza, 29. Jan Žwak, 40. Filip Krajíček, 52. Marián Kloza; rozhodčí: Filip Drápal - Jakub Pospíšil; vyloučení: 2:2; využití: 2:2; diváků: 22; po třetinách: 2:4, 1:3, 4:1;