FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

9:10 FbK Horní Suchá
FbK Spartak Hluk

Datum a čas konání: 11.11.2018 17:00

Příští zápas

-:- FbK Horní Suchá
Sokol Brno I EMKOCase..

Datum a čas konání: 18.11.2018 17:00

Horní Suchá přemohla vikingy z Kopřivnice #16.kNL

Horní Suchá přemohla vikingy z Kopřivnice #16.kNL

Hráči Horní Suché odehráli 14.1. své první utkání v novém kalendářním roce v domácím prostředí. Domácím divákům se v našem dresu ukázala posila Jakub Holeš, který do našeho týmu přišel na střídavé starty z Torpéda Havířov. Naopak poslední utkání v letošní sezóně odehrál v našem dresu Matěj Černý, který zamířil na hostování právě do TH. Zápas 16. kola se odehrál ve SH na Císařství, kde domácí odehráli zatím pouze jedno utkání, ve kterém si připsali 3 body. Dokázali tedy naši hráči uspět i ve druhém zápase v této hale?

Zápas zahájili lépe hosté, kteří měli už v první minutě vážnější šanci, tuto šanci však dokázal Vojta Stefan pokrýt. Poté vystrčili růžky i domácí, když na bránu vyslal střelu nejprve Lukáš Kraina a následně Pavel Übelauer, ovšem i hostující Klinka byl ve svém brankovišti bezchybný. První branku viděli diváci v čase 03:58, když svou střelu od mantinelu umístil přesně Lichnovský za asistence Kresty. Hosty branka nakopla a pokračovali v tlaku. Ten však dokázala přerušit dvojice Jan Žwak a Jakub Holeš, kteří si dvakrát vyměnili míček, a první jmenovaný ho poslal za záda Klinky. Vyrovnaný stav však vydržel pouze 2 minuty. Vše na sebe totiž vzal hostující Kubátko a Kopřivnice měla zpět jednobrankové vedení. Poté se šance střídaly na obou stranách, avšak oba gólmani své týmy v této části první periody drželi. K prvnímu vyloučení došlo v čase 14:46, kdy byl za blokování hole potrestán domácí Václav Večeřa. Kopřivnice v přesilovce sice dobře kombinovala, ale bránu se jí nijak významně ohrozit nepodařilo. Přesilovku tedy hosté nevyužili, to jim ale moc vadit nemuselo, jelikož v čase 17:23 už byl stav 1:3, když se prosadil Soukal, taktéž bez asistence. Za dalších 23 vteřin vytahoval Vojta Stefan další míček ze sítě. Monsportovu střelu sice Vojta Stefan zneškodnil, na dorážku Fojtů už však nestačil. Třetina už se dohrála bez dalších branek a oba týmy se odebraly do šaten za, pro domácí nepříznivého, stavu 1:4.

Druhá třetina byla z pohledu domácího týmu o poznání lepší, ale pojďme postupně. Po minutě druhé periody přidal po první asistenci i první branku v hornosušském dresu Kuba Holeš, když dorazil střelu Ondřeje Melníka. O chvíli později následovalo druhé vyloučení na domácí straně, tentokrát za faul Lukáše Krainy, konkrétně za hrubost. I toto oslabení ale domácí tým zvládl bez obdržené branky a mohlo se pokračovat ve hře 5 na 5. V čase 25:04 bylo nařízeno trestné střílení po faulu na Matěje Černého. To dokázal svým klasickým freestylovým trikem využít Vojta Kopia. Za další 3 minuty už jsme měli srovnáno. Svou druhou branku v utkání vstřelil Jakub Holeš po nahrávce Pavla Übelauera. Čas 29:19 a na řadu přišlo další trestné střílení. To bylo nařízeno za blokování hole, kterého se dopustil kopřivnický Kresta. Exekutorem by opět Vojta Kopia, který se opět pokusil o jeho freestyle. Ve snaze ho zastavit však hostující gólman fauloval a bylo nařízeno další trestné střílení. Situace se opakovala, Vojta Kopia se rozešel a téměř každému bylo jasné, že se opět pokusí o freestyle. To také udělal a vstřelil branku. Ta však nemohla být uznána, jelikož se při provedení nájezdu vrátil. Následovala tedy dvouminutová přesilovka 5 na 3. Ta se ale domácímu týmu vůbec nevyvedla a tak se po návratu hostů pokračovalo za nerozhodného stavu 4:4. Domácí byli aktivnější a vytvořili si i několik šancí. Branku to ale nepřineslo. Další gól jsme měli možnost vidět v čase 36:08 a do vedení šla opět Kopřivnice. Kresta přihrál Fojtovi, který z poloviny hřiště poslal míček na bránu. Balónek se nešťastně odrazil od nohy jednoho z bránících hráčů až za záda bezmocného Vojty Stefana. Vedení vydrželo Kopřivnici jen minutu a 6 vteřin. Další bod v utkání si připsal Jakub Holeš, který přihrál Vojtovi Kopiovi a ten se nemýlil. Domácí se ještě před koncem druhé části dokázali poprvé v utkání dostat do vedení po střele Lukáše Kuruce od mantinelu. Asistenci na tuto branku si připsal Lukáš Kraina. Po druhé části tedy Horní Suchá vedla 6:5 a atmosféra byla rozhodně veselejší. Rozhodnuto však rozhodně nebylo.

Začátek poslední třetiny se opět vydařil lépe domácím. Nejprve jsme mohli vidět neúspěšný pokus Žwaka. Poté domácí rozehrávali na své polovině, Ondra Melník poslal míček vzduchem až před bránu hostů, kde ho ze vzduchu umístil do brány Pavel Übelauer. Za dalších 13 vteřin už vedli domácí o 3 branky. Opět totiž zafungoval spolupráce Kuba Holeš – Vojta Kopia, Kuba přiťukl míček Vojtovi, který neměl problém s umístěním míčku do sítě. Následoval timeout Kopřivnice, který utkání trochu zklidnil. Do šancí se dostávaly oba týmy, ale buď se hráčům nevyvedlo zakončení, nebo byli připraveni brankáři obou celků. Čas 49:04 vedl ke čtvrté brance Vojty Kopii v utkání a asistenci si nepřipsal nikdo jiný než Jakub Holeš, který si hned v prvním utkání v našem dresu připsal 6 bodů! Po necelých dvou minutách bylo nařízeno trestné střílení, tentokrát ale proti domácím hráčům. Nájezd s přehledem využil Vávra. Uběhla přesně minuta a stav už byl 9:7, další branku hostů totiž přidal Sladkovský po nahrávce Lichnovského. 6 minut před koncem se situace domácím výrazně zkomplikovala, když byl na trestnou lavici odeslán Lukáš Kuruc za sekání. Kopřivnice měla sice velký tlak, který ale ke gólu nevedl. Domácí tedy přečkali jak oslabení, tak následnou hru Kopřivnice v šesti a připsali si důležité 3 body do tabulky v boji o play-off.

Branky a asistence domácí:  Jan Žwak (Jakub Holeš), Jakub Holeš (Ondřej Melník), Vojtěch Kopia, Jakub Holeš (Pavel Übelauer), Vojtěch Kopia (Jakub Holeš), Lukáš Kuruc (Lukáš Kraina), Pavel Übelauer (Ondřej Melník), Vojtěch Kopia (Jakub Holeš), Vojtěch Kopia (Jakub Holeš)

Branky a asistence hosté:  Adam Lichnovský (Jakub Kresta), Ondřej Kubátko, Lukáš Soukal, Jan Fojtů (Jakub Monsport), Jan Fojtů (Jakub Kresta), Lukáš Vávra, Tomáš Sladkovský (Adam Lichnovský)

Komentář trenéra domácích Petra Kruciny: Opět jsme zaspali v první třetině, naštěstí jsme se dokázali vzpamatovat a v druhé třetině zvýšit tempo, které se podařilo vyjádřit i gólově. Určitě se projevila i početní převaha, když jsme měli více sil. To bychom nebyli my, abychom to ke konci nezdramatizovali a soupeř mohl ještě skórovat. Body velmi cenné, zapsal se dobře i nově hostující hráč Kuba Holeš. Děkuji soupeři, rozhodčím, divákům.

Komentář trenéra hostů Marka Jehlára: Nás uspokojil výsledek po poslední třetině, protože ve druhé třetině jsme soupeře nesmyslně pustili do trháku. V laufu hrajícího soupeře se nám nepodařilo přehrát. V závěru jsme sice vyvinuli tlak a pokusili jsme se zápas ještě zdramatizovat, ale nepřálo nám štěstí, protože několik šancí nebo střel nám tam spadnout mohlo. Gratuluji soupeři k vítězství a děkuji fanouškům.

Další utkání odehraje Horní Suchá na půdě lídra tabulky, což znamená, že je čeká nejdelší výjezd, a to do Náchoda. Domácí utkání zvládli lépe naši hráči, když dokázali vedoucí celek Národní ligy porazit 9:3. Zopakují výborný výkon z domácího prostředí a zabodují i na hřišti nováčka a zároveň prozatím nejlepšího týmu soutěže? Držte našim hráčům palce, o výsledku vás budeme informovat v dalším článku.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. Sokol Brno I EMKOCase.. 10 63:47 25
2. FK Orel Telnice 10 73:43 21
3. FBC Vikings Kopřivnice 10 66:52 21
4. FBC Letka 10 63:53 19
5. FbK Spartak Hluk 10 77:75 16
6. FbK TJ Svitavy 10 57:60 16
7. 1. FBK Rožnov p/R 10 49:44 15
8. FbC Aligators Klobouky 10 47:55 12
9. Hippos Žďár n/S. 10 49:70 12
10. Snipers Třebíč 10 59:65 10
11. FbK Horní Suchá 10 51:72 7
12. S.K. P.E.M.A. Opava 10 47:65 6

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

18.11.2018 Kateřina Szotkowská (21)
24.11.2018 Martin Petřík (38)
16.12.2018 Petr Krucina (44)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 30150
Posledních 30 dnů: 1165 | Posledních 7 dnů: 329 | Poslední den: 67

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne