FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

6:9 FbK Horní Suchá
FbC Aligators Klobouky

Datum a čas konání: 25.11.2018 17:00

Příští zápas

-:- FbK Horní Suchá
Hippos Žďár n/S.

Datum a čas konání: 23.12.2018 17:00

Na Vysočině vybojoval A-tým 2 body #13.kNL

Na Vysočině vybojoval A-tým 2 body #13.kNL

Další daleký výjezd absolvoval A tým v sobotu 9.11., kdy je čekala tříhodinová cesta na Vysočinu, konkrétně do Žďáru nad Sázavou. Hroši ze Žďáru měli před utkáním tříbodový náskok na Horní Suchou, a proto bylo jasné, že oba týmy budou chtít v tomto vzájemném utkání zvítězit. Naši hráči navíc chtěli odčinit porážku z domácího prostředí, kdy Žďáru podlehli 6:7.

 

Utkání, které odstartovalo v 19:00 hodin, začalo velice opatrně, jelikož ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu, kterou by soupeře mohl dostat na koně ihned ze startu utkání. Odpovídaly tomu i střelecké pokusy, kdy si první pořádnou střelu připsal až v páté minutě jeden z domácích hráčů. O minutu a půl později přišla první viditelná chyba v obraně domácích a tuto chybu dokázal využít Pavel Übelauer, když se po výběhu od mantinelu po nahrávce Martina Czyže trefil přesně nad nohu domácího gólmana. Další šanci ke skórování nabídli domácí našemu týmu v čase 09:22, když byl vyloučen Dvořák za nedovolené vrážení. Hráči Horní Suché si sice dokázali několik šancí vytvořit, gól však nevstřelili. Přesilovku si vyzkoušeli i domácí, když byl v čase 12:52 vyloučen Lukáš Kraina za držení. Tato klasická přesilovka trvala pouze 40 vteřin, a to z toho důvodu, že v čase 13:32 byl na trestnou lavici odeslán náš další hráč, konkrétně Lukáš Kuruc za nedovolené vrážení. Horní Suchá tedy musela bránit pouze ve 3 hráčích v poli. Náš tým to ovšem bez větších problémů zvládl a pokračovalo se v počtu 5 proti 5. Půl minuty před koncem se ale už domácím skórovat podařilo. Tlustoš přihrál Dvořákovi, který se od mantinelu natlačil před bránu a prosadil se střelou na zadní tyč. Patnáct vteřin před koncem přišla velká šance pro rychlé stržení vedení na svou stranu pro Horní Suchou, když bylo po faulu na jednoho z našich útočníků nařízeno trestné střílení. To bohužel Matěj Černý po dobrém zákroku domácího gólmana neproměnil. Do šaten se tedy šlo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině se týmy už trochu osmělily a k vidění byla hra nahoru, dolů. Jedna šance střídala druhou, ale z žádné se ani jeden tým dlouhou dobu radovat nemohl. V této fázi zápasu se tedy prezentovali zejména gólmani, a to v hostující brance Vojta Stefan, v té domácí pak Kratochvíl. První branka byla k vidění až v čase 35:57, kdy se prosadil Daniel Tychtl po pěkné krosové přihrávce Marka Piskorze. Horní Suchá se tedy dostala do vedení, které jí však vydrželo pouze necelé tři minuty. S velkou dávkou štěstí se totiž prosadil v probíhající 39. minutě Halm. Tlustoš totiž po dobře založeném útoku dostal míček na mantinel, kdy s ničím neváhal a nahodil ho na branku, tam se balónek odrazil od nohy Halma až za záda Vojty Stefana. Zhruba 40 vteřin před koncem druhé třetiny měli domácí ještě jednu velkou šanci, kdy Kafka nastřelil naštěstí pro Horní Suchou pouze tyč. I druhá třetina tedy skončila 1:1 a na tabuli svítil po 40. minutách stav 2:2.

I ve třetí třetině se docela dlouho čekalo na koření florbalu, tedy góly. Šance sice opět na obou stranách byly, ale hráči si většinou vylámali zuby na koncovce, kdy v mnohých případech nebyli schopni ani trefit bránu. Když už se míček podařilo na branku nasměrovat, byli připraveni gólmani na obou stranách. Po deseti minutách poslední dvacetiminutovky přišlo další vyloučení tohoto utkání. Tentokrát byl potrestán hostující Kuba Kantor, pro kterého to byl také první zápas v dresu Horní Suché v Národní lize. Kuba si šel odsedět 2 minuty za sekání. Na trestné lavici ale příliš dlouho nebyl, jelikož už po 21 vteřinách poslal poprvé v utkání Žďár do vedení Halm po nahrávce Tlustoše. Ani domácí si však nedokázali tento náskok příliš dlouho uhlídat. V čase 53:39 přidal svou druhou branku v utkání Daniel Tychtl, nutno podotknout, že podobně jako Halm v prvním případě s velkou dávkou štěstí. Jan Žwak, kterému byla připsána asistence, totiž vybíhal z rohu a poslal na bránu nečekanou střelu. Letící míček se odrazil od nohy stínícího Dana Tychtla za záda Kratochvíla, a tak jsme měli opět srovnáno. Čas 54:29 přinesl Horní Suché další komplikace, když sudí poslali na trestnou lavici Pavla Übelauera za sekání. Žďár měl sice velké šance, využít je však nedokázal a náš celek si připsal další úspěšně odbráněné oslabení. I ve třetí části padla na každé straně jedna branka a za celkového stavu 3:3 se šlo do prodloužení 3 na 3.

Úvodní buly prodloužení sice vyhráli naši hráči, míček na svých holích však příliš dlouho neměli. Domácí celek ihned po získání míčku odvolal gólmana a riskoval hru bez gólmana. Dlouhou dobu drželi a mačkali Horní Suchou na jejich polovině, gól však nevstřelili. Po třech minutách prodloužení se k míčku dostal po střele jednoho z domácích hráčů Lukáš Kraina, který přes třičtvrtě hřiště trefil odkrytou bránu domácích a připsal tak bonusový bod pro Horní Suchou.

Branky a asistence domácí: Filip Dvořák (Petr Tlustoš), Daniel Halm (Petr Tlustoš), Daniel Halm (Petr Tlustoš)

Branky a asistence hosté: Pavel Übelauer (Martin Czyž), Daniel Tychtl (Marek Piskorz), Daniel Tychtl (Jan Žwak), Lukáš Kraina (Jan Žwak)

Komentář trenéra domácích Filipa Dvořáka: Dnes remízové utkání. Nám se nedařilo prosadit přes zodpovědně bránícího soupeře. V prodloužení jsme bohužel dlouhou dobu trvající hru bez brankáře nevyužili. Děkuji soupeři a spoluhráčům.

Komentář trenéra hostů Petra Kruciny: Bylo vidět, že oba týmy chtějí body. Velmi bojovné utkání, na tak málo gólů v zápasech se Žďárem nejsme zvyklí. V prodloužení jsme měli namále, pomohl zákrok gólmana a štěstí. Domácí gólman nás přiváděl k zoufalství a opět velmi efektivní hra Hipposu. Děkujeme za zápas soupeřům, rozhodčím i divákům.

I na další utkání čeká naše hráče dlouhá cesta. Tentokrát vycestují 16.12. do Třebíče. Ve 14. kole bude soupeřem Horní Suché tým Snipers Třebíč, který se momentálně nachází na 7. příčce s náskokem jednoho bodu. I toto utkání bude tedy velice důležité a hráči budou rádi, když je budete podporovat alespoň na dálku.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. Sokol Brno I EMKOCase.. 12 76:55 31
2. FBC Vikings Kopřivnice 12 78:62 26
3. FK Orel Telnice 12 83:53 24
4. FBC Letka 12 70:62 22
5. 1. FBK Rožnov p/R 12 65:56 21
6. FbK Spartak Hluk 12 91:87 21
7. FbK TJ Svitavy 12 69:75 16
8. FbC Aligators Klobouky 12 61:67 15
9. Hippos Žďár n/S. 12 58:82 13
10. Snipers Třebíč 12 70:80 10
11. S.K. P.E.M.A. Opava 12 57:73 10
12. FbK Horní Suchá 12 62:88 7

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

06.01.2019 Patrik Mik (28)
09.01.2019 Kristýna Rohlová (24)
20.01.2019 Daniel Kadura (23)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o. Clothes-sports.cz

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 31221
Posledních 30 dnů: 997 | Posledních 7 dnů: 241 | Poslední den: 22

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Vlastní dres?
Stylové triko?
Vychytané tréninkové doplňky?
Mrkni na FANSHOP FBK HS!

Navštívit Fanshop
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne