FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

5:2 FbC Aligators Klobouky
FbK Horní Suchá

Datum a čas konání: 15.9.2018 19:00

Příští zápas

-:- FbK Horní Suchá
1. FBK Rožnov p/R

Datum a čas konání: 23.9.2018 17:00

O vítězství Žďáru rozhodla druhá třetina #3.kNL

O vítězství Žďáru rozhodla druhá třetina #3.kNL

Třetí kolo přivedlo v neděli 1.10. do Horní Suché tým z dalekého Žďáru nad Sázavou (oba týmy se už znaly z loňské sezóny, kdy z prvního utkání vyšli vítězně hroši ze Žďáru, po výhře 7:6 a ve druhém utkání pak dokázali naši hráči na domácí palubovce porazit Žďár 7:3). Po rozcvičce obou týmů, mohlo přijít na řadu úvodní buly, které bylo naplánováno na 17:00. Jak tedy dopadlo utkání třetího kola národní ligy ?

 

Ani ve třetím zápase tomu nebylo jinak, naši hráči opět zažili hrůzostrašný začátek. Neuběhla ani minuta a Filip Plíhal už mohl vytahovat míček ze své branky. Po rychlém protiútoku se prosadil Dvořák po přihrávce Hamana. Tempo utkání odpovídalo počtu hostujících hráčů, kterých bylo pouze 10. Oba týmy tedy po hřišti spíše chodily a žádné velké šance si nevytvořil ani jeden celek. Až v 10. minutě udeřil z brejku opět hostující tým, který využil špatného střídání domácích. Při vstřelené brance si hostující hráči prohodili pozice, gól vstřelil Haman, asistoval Dvořák. O minutu později nastala pro Suchou další nepříjemná situace. Navrátilec Jakub Dworok byl totiž vyloučen na 2 minuty za sekání. Domácím se toto oslabení nepodařilo pouze ubránit, ale dokonce v něm dokázali i snížit.  Filip Mocek získal míček na své půlce a vyhodil ho směrem na branku Žďáru, gólman hostů situaci podcenil, chtěl se pro míček natáhnout, ale těsně před ním ho ztečoval Matěj Černý a stav byl 1:2. Tato branka Horní Suché trochu pomohla, tempo se sice nepatrně zvedlo, ale pořád to vypadalo, jak by se hráčům moc nechtělo. 5 minut před koncem první třetiny se podařilo domácím vyrovnat. Daniel Tychtl dostal přihrávku na mantinel, potáhl míček a našel na středu volného Petra Šimka, který se neunáhlil, stáhl si míček a poslal ho do brány pod nohou gólmana hostů. Do konce třetiny se hráči hostů pokusili ještě zahrozit z brejků, ale naštěstí pro Horní Suchou neúspěšně. Minutu před koncem se ovšem nechal po druhé v utkání vyloučit Kuba Dworok a naši hráči se museli opět bránit. První minutu oslabení zvládli a mohli si jít oddychnout do kabiny.

Začátek druhé třetiny byl opět ve velice vlažném tempu a nic moc se nedělo. Až ve třetí minutě druhé části vyslal nebezpečnou střelu Melichar, Filip Plíhal byl však připraven. O další 3 minuty už však byl Plíhal bezradný, hostující Váša totiž trefil přesně pravý horní roh domácí svatyně. Za další minutu už to bylo dokonce 2:4, když skvěle tečoval střelu Petříčka Košík. Hráči Suché si sice nějaké šance vypracovat dokázali, ale v zakončení byli bezradní. Bezmoc domácích utvrdil v polovině druhé třetiny svou druhou brankou v utkání Košík. Stav byl 2:5, a jelikož chtěli domácí s výsledkem ještě něco udělat, došlo ke stažení hry na dvě formace. Hra se sice o něco zlepšila, ale ke snížení do konce druhé části nedošlo.

I třetí třetinu začal domácí tým na dvě formace. Šancí domácích přibývalo a v 7. minutě přišlo i dlouho očekávané snížení. Matěj Černý si vyměnil míček s Filipem Mockem a vyslal nechytatelnou střelu do levého horního rohu branky. O minutu a půl už to bylo pouze o jednu branku, když se prosadil po přihrávce Tomasze Cieleckého jeho jmenovec Tomáš Hrankay. Euforie rostla a domácí hráči byli ve všech ohledech aktivnější. V čase 52:09 však zařídil Žďáru opět dvoubrankové vedení kapitán hostů Tlustoš, který byl velice důrazný na brankovišti a dokázal ze vzduchu dorazit střelu Váši. A o 46 vteřin později opět Tlustoš uklidnil hosty, když nikým nehlídán poslal míček z hranice velkého brankoviště za záda Plíhala. Stav byl 4:7 a vypadalo to, že je hotovo. Hráči Suché ovšem opět zabrali a v čase 54:10 snížil po pěkné akci Vojtěch Kopia, kterého našel přesně Lukáš Kraina. V 56. minutě byl  vyloučen hostující Dvořák za sekání. Hráči Suché zamkli Žďár na jejich polovině a zvyšovali svůj tlak. Vyvrcholení přišlo až pět vteřin před koncem přesilovky, kdy na polovině hřiště nabil Marku Piskorzovi Vojta Kopia, který příklepem prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Poslední dvě minuty musely být pro Žďár velice krušné, ale i přes time out domácích a následné power-play dokázali hosté vítězství uhájit. A tak si na dlouhou zpáteční cestu odvezli z Horní Suché tři body.

Komentář trenérů domácích: Start zápasu opět jako vždy velmi vlažný a gól v první minutě jenom potvrzuje naši nekoncentrovanost do zápasu. Tentokrát nám nevyšla druhá třetina, a přesto, že náš gólman přes deset minut neměl žádnou práci, jsme dostali tři góly. Doufám, že nebudeme každý zápas zachraňovat v poslední třetině. Ale ukázala se síla a chuť mužstva se o výsledek porvat. Děkujeme soupeřům a rozhodčím za zápas.

Komentář trenéra hostů: Kolektivní a bojovný výkon, naštěstí vedl ke třem důležitým bodům. Děkujeme soupeři, který odehrál slušný zápas, a minimálně bod si zasloužil.

Další utkání čeká naše hráče v opět v neděli ! Ve standardním čase vyzvou na domácí palubovce soupeře, se kterým se také už dost znají - Snipers Třebíč. Oba týmy totiž předloni postoupily z Národní ligy a ve stejném roce si proti sobě zahrály i play-up, ze kterého vyšli lépe naši hráči. Přijďte se tedy v 17:00 hodin podívat, jak si naši hráči proti tomuto soupeři povedou, a jestli si dokážou po dvou porážkách připsat na své konto 3 body.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Letka 2 16:9 6
2. FBC Vikings Kopřivnice 2 12:6 6
3. Sokol Brno I EMKOCase.. 2 13:9 6
4. FbC Aligators Klobouky 2 10:6 5
5. FK Orel Telnice 2 15:14 3
6. Hippos Žďár n/S. 2 10:11 3
7. 1. FBK Rožnov p/R 2 8:9 3
8. FbK Spartak Hluk 2 16:17 2
9. Snipers Třebíč 2 12:15 1
10. FbK TJ Svitavy 2 8:11 1
11. S.K. P.E.M.A. Opava 2 9:14 0
12. FbK Horní Suchá 2 5:13 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.09.2018 Jakub Král (31)
25.09.2018 Zbyněk Satinský (40)
29.09.2018 Lukáš Kraina (28)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 28274
Posledních 30 dnů: 1055 | Posledních 7 dnů: 292 | Poslední den: 32

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne