FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

6:3 FbK Horní Suchá
Sokol Erupting..

Datum a čas konání: 18.2.2018 00:00

Příští zápas

-:- 1. FBK Rožnov p/R
FbK Horní Suchá

Datum a čas konání: 24.2.2018 00:00

Opavské prokletí ? #2.kNL

Opavské prokletí ? #2.kNL

V sobotu 23.9. čekala náš tým cesta do velice známe Opavy. Díky play-off v minulé sezóně totiž naši hráči tuto cestu absolvovali hned třikrát. Po loňském vyřazení v play-off nemohla našim hráčům chybět k zápasu motivace. Jak tedy první letošní souboj těchto týmů dopadl ?

Jestli by náš tým měl na něčem určitě zapracovat, tak jsou to vstupy do utkání. Jinak tomu nebylo ani v Opavě a už ve druhé minutě poslal po špatně rozebrané rozehrávce Opavu do vedení Gattnar. Dá se říci, že našim hráčům trvalo téměř 10 minut, než se dokázali dostat do utkání. Opava toho využívala, kombinovala a nepůjčovala našim hráčům míček. Ke vstřelení branky to ovšem nevedlo a naši hráči mohli být rádi, že i zásluhou Plíhala byl stav po polovině první třetiny 1:0 pro Opavu. Následujících 10 minut se postupně vyrovnávalo a šance byly na obou stranách. První šanci vyzkoušet si přesilovou hru dostali hráči Opavy v 16. minutě, tuto možnost ovšem nevyužili a po přesilovce si museli při nadějně zakládajícím útoku Horní Suché pomoct faulem. Hornosušané tuto šanci využili zásluhou Honzy Žwaka, který se baseballově trefil do odraženého míčku. Stav byl tedy 1:1. Minutu před koncem přišlo ještě jedno vyloučení opavského hráče. V této třetině naši hráči branku nevstřelili a početní výhodu si přenesli do třetiny druhé.

Druhá třetina začala vítězným buly pro náš tým. Hráči se ihned usadili na polovině Opavy a začali kombinovat. Šance na vstřelení branky sice byly, ovšem produktivita opět pokulhávala. Opavě se sice podařilo toto oslabení ubránit, ale o malou chvíli později usedl na trestnou lavici další domácí hráč. I v této přesilovce si připravili naši hráči několik možností, ale ty zlikvidovala buď opavská obrana, nebo pozorný gólman. Ani tato přesilovka tedy nebyla využita a pokračovalo se dále za nezměněného stavu. Ve 27. minutě přišlo vyloučení Lukáše Kuruce za sekání. Náš tým toto oslabení dokázal celkem jistě ubránit a Opavu k ničemu nepustil. Jenže po oslabení jakoby náš tým vypnul a v rozmezí osmnácti vteřin inkasoval dvě branky. Nejprve se prosadil Šimčík, ihned po něm pak Kostolány. Opava tedy dokázala využít chvilkové nekoncentrovanosti červenozelených a na tabuli svítil stav 3:1. Naštěstí tento výpadek netrval nijak dlouho a kluci se dokázali do zápasu vrátit. O 5 minut později totiž předvedl pěknou individuální akci kapitán Filip Mocek, poslal míček na křídlo Danovi Tychtlovi, který neměl problém z první trefit bránu – stav 3:2 pro domácí. Tato branka sušanům dost pomohla a tlačili se do dalšího zakončení, což potvrdila i krásná střela Vojty Kopii, která trefila 15 vteřin před koncem břevno. Po druhé části tedy náš tým prohrával o jednu branku.

Do třetí části šli naši hráči s jediným cílem, a to otočit vývoj zápasu. To šlo na hráčích i vidět, dobře napadali, tlačili se do zakončení a Opavu moc do hry nepouštěli. Sice to trvalo 10 minut, ale nakonec se podařilo Horní Suché vyrovnat. Opavský hráč poslal chybně míček na střed hřiště, kde ovšem nebyl nikdo z jeho spoluhráčů. Nejrychleji na to dokázal zareagovat sniper našeho týmu Matěj Černý, který balónek s přehledem poslal do domácí branky. Bylo jasné, že ani jeden z týmů nechtěl udělat chybu a připravit tak svůj tým o body. Odpovídalo tomu tedy i dění na hřišti, kdy se diváci, kterých si mimochodem do haly našlo cestu 105, moc bavit nemohli. Hráči opatrně rozehrávali, nikdo nechtěl ztratit míček nějakou zbytečnou střelou. Čtyři minuty před koncem utkání si Horní Suchá vzala timeout ve snaze rozseknout toto utkání ve svůj prospěch. Ovšem hráčům jakoby tato chvíle na oddych vůbec nesedla. Naopak opavští hráči s tímto timeoutem vynaložili lépe a během dvou minut vsítili do naší branky 3 góly. Postupně se trefili D. Repček, Gebauer a skóre uzavřel svou druhou brankou v utkání Kostolány. V poslední minutě už domácí žádné drama nepřipustili a mohli se tak radovat z vítězství 6:3.

Vyjádření trenéra hostů, pana Ivo Jochmana: Špatně zvolený time, který nám vůbec nepomohl, takže to beru dneska na sebe, děkujeme soupeři za férové utkání a divákům, kteří bouřlivě podporovali svůj tým.

Vyjádření trenéra domácích, pana Roberta Segeti: Měli jsme velice dobrý vstup do utkání, jen tomu chyběly branky. Soupeře jsme nakopli našimi fauly, ale nakonec jsme to v trošku hektickém závěru zvládli a zaslouženě jsme získali tři body. Tribuna bylo opět nejlepší v hale !!!

Další utkání odehrají naši muži v neděli 1.10.2017 od 17:00 na domácí palubovce. Soupeřem bude tým Hippos Ždár nad Sázavou. Přijďte naše hráče podpořit v cestě za třemi body !

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. Florbal Primátor.. 21 161:89 52
2. FK Orel Telnice 21 154:109 41
3. Sokol Brno I EMKOCase.. 21 115:84 39
4. FBC Vikings Kopřivnice 21 129:114 38
5. S.K. P.E.M.A. Opava 20 113:85 36
6. Snipers Třebíč 22 151:135 34
7. 1. FBK Rožnov p/R 21 124:119 32
8. FbK Horní Suchá 21 135:133 30
9. FbC Aligators Klobouky 21 113:116 27
10. Hippos Žďár n/S. 21 119:148 26
11. Sokol Erupting.. 21 100:145 16
12. ASK Bystřice n.P. 21 90:227 8

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

24.02.2018 Milan Mašurka (44)
07.03.2018 Kristýna Pokorná (23)
16.03.2018 Tomáš Podlesný (38)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o. FDsport Forgi Stylux

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 24105
Posledních 30 dnů: 762 | Posledních 7 dnů: 178 | Poslední den: 17

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne