FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

5:2 FbC Aligators Klobouky
FbK Horní Suchá

Datum a čas konání: 15.9.2018 19:00

Příští zápas

-:- FbK Horní Suchá
1. FBK Rožnov p/R

Datum a čas konání: 23.9.2018 17:00

Úvodní zápas sezóny hornosušané zvládli #1.kNL

Úvodní zápas sezóny hornosušané zvládli #1.kNL

V neděli 17.9. odehrál A-tým Horní Suché první utkání letošního ročníku Národní ligy. Soupeřem byl ještě minulý rok celek první ligy – 1. FBK Rožnov p/R. Hráči Rožnova se před sezónou netajili tím, že se chtějí co nejdříve vrátit zpět do druhé nejvyšší soutěže v České republice. Jak si tedy náš tým, který v Národní lize působí druhým rokem, s tímto ambiciózním týmem vedl ?

Oba celky se zajisté těšily na start nové sezóny, a tak před úvodním nástupem na hřiště už netrpělivě přešlapovaly u mantinelů. Po nástupu, pokřiku a představení úvodních pětek mohlo být utkání zahájeno. Míček ukořistili hosté z Rožnova a ihned se pustili do kombinace. Rožnovští hráči byli na začátku utkání jednoznačně lepší, nepůjčovali domácím míček a v čase 02:44 potvrdili lepší start do utkání gólem. Po individuální akci se nenápadnou střelou prosadil Slovák. To ale nebylo vše, co sršni předvedli. V páté minutě totiž na 2:0 navyšoval Michal Konvičný a v minutě dvanácté zasadil třetí úder Lukáš Kratochvíl, který se dokázal vykličkovat z rohu a po nedůrazném přístupu obrany zamířil přesně na vzdálenější tyč. Od této branky se sice hráči domácích dokázali trochu zvednout a hru vyrovnat, ale k velkým šancím to nevedlo. Na konci třetiny byl ještě vyloučen domácí Žwak, který tak přidělal svému týmu starosti do třetiny druhé. Po první periodě tedy svítil na tabuli stav 0:3.

 

Do druhé třetiny nastoupil tým Horní Suché jako vyměněný. Hráči byli rychlejší i zdravě agresivnější. Nejprve bez problémů ubránili oslabení, po kterém si mohl i domácí tým vyzkoušet početní výhodu. Tato přesilovka sice branku nepřinesla, ale šancí bylo stále více a bylo jen otázkou času, kdy domácí vstřelí první gól letošní sezóny. Tu si v čase 27:46 připsal přesnou střelou od mantinelu Tomáš Hrankay, posila červenozelených pro tuto sezónu. O 27 vteřin později lovil gólman hostů míček z branky podruhé. Druhá formace předvedla velice dobrou kombinaci, kdy se k zakončení dostal Tychtl. Jeho střela sice ještě v brance neskončila, ale velice aktivní na brankovišti byl Šimek, který už vyražený míček za záda brankáře dostal. Hráči domácích se dostávali do laufu, který ovšem přerušilo vyloučení Lukáše Krainy, který si pomohl držením. Jenomže hráči Rožnova nezahráli přesilovku vůbec dobře, míčku se zmocnil Žwak, utekl všem soupeřům a vykoupal hostujícího gólmana. Hráči Suché tedy dokázali za 66 vteřin vyrovnat utkání z 0:3 na 3:3. A to nebylo v této třetině vše. V čase 37:07 se nechal vyloučit rožnovský Konvičný a o minutu později si šel na trestnou lavici odpočinout i Kratochvíl za nedovolené vrážení. Dvojnásobnou početní převahu domácí využili po tvrdé střele Piskorze přesně k tyči. Ani toto však domácím nestačilo a necelou minutu před koncem druhé třetiny vsítil pátou branku Horní Suché Matěj Černý, který svým klasickým projektilem poslal míček přesně do horního rohu branky. Druhou třetinu hráči domácích ovládli jednoznačně 5:0 a do třetí třetiny šli s dvoubrankovým náskokem za stavu 5:3.

Do poslední části ale hornosušané nevstoupili vůbec dobře. Po jedenácti vteřinách totiž fauloval ve velice dobré pozici pro Rožnov Übelauer. Na trestnou lavici nestihl téměř ani dosednout a mohl se vracet zpět na střídačku. Hosté totiž zahráli standardní situaci velice dobře, a proto se už po vteřině přesilové hry radovali z gólu. Střelcem této branky byl Petr Krhut, stav utkání 5:4. Hra se trochu uklidnila, jelikož ani jeden z týmů nechtěl udělat žádnou chybu. Klid na hole domácích však v čase 44:20 vrátil Lukáš Kraina, který se u mantinelu napřáhl, tvrdě vystřelil a poslal domácí tým opět do dvoubrankového vedení. V dalším průběhu utkání si dokázali opět oba týmy vytvořit šance, nutno podotknout, že lepší možnosti měli hosté, ale většinou ztroskotali na zakončení, kdy nedokázali trefit bránu, nebo zapracovala obrana Horní Suché. 10 minut před koncem byl vyloučen domácí Tomáš Cielecki za hru bez hokejky. Oslabení přečkali domácí bez ztráty kytičky a pokračovalo dobývání domácí branky rožnovskými hráči. Ti udeřili 3 a půl minuty před koncem utkání, kdy po závaru před brankou uklidil míček do sítě Hegar. Hostující celek hrál poslední 3 minuty v šesti a neustále zvyšoval svůj tlak. Ale ani toto nakonec hráčům Rožnova nestačilo. Domácí dokázali tuto početní výhodu dobře ubránit a z prvního utkání získali všechny 3 body.

Komentář hostujícího trenéra Pavla Barabáše: Vyrovnaný florbal se hrál pouze třetí třetinu. První třetinu jsme dominovali my, druhou třetinu naopak soupeř. Bohužel jsme nebyli dostatečně efektivní v naší dominanci, a to nám rozhodlo zápas. Doufám, že už takovou druhou třetinu nezažiji. Děkuji soupeřů, za férovou hru.

Komentář domácího trenéra Petra Kruciny: Po tragické první třetině, kdy jsme se nemohli dostat do tempa, jsme se dokázali o přestávce nabudit a předvést parádní obrat. Děkujeme soupeři, divákům za jejich návštěvu a rozhodčím.

Další utkání čeká náš tým v sobotu 23.9.2017 od 19:30 v Opavě. Soupeř S.K. P.E.M.A. Opava je našim hráčům velice dobře znám, jelikož ukončil klukům minulý rok sezónu v prvním kole play-off. Uvidíme tedy, jak se na toto utkání naši hráči připraví, a věříme, že i po druhém utkání bude Horní Suchá neporažena.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Letka 2 16:9 6
2. FBC Vikings Kopřivnice 2 12:6 6
3. Sokol Brno I EMKOCase.. 2 13:9 6
4. FbC Aligators Klobouky 2 10:6 5
5. FK Orel Telnice 2 15:14 3
6. Hippos Žďár n/S. 2 10:11 3
7. 1. FBK Rožnov p/R 2 8:9 3
8. FbK Spartak Hluk 2 16:17 2
9. Snipers Třebíč 2 12:15 1
10. FbK TJ Svitavy 2 8:11 1
11. S.K. P.E.M.A. Opava 2 9:14 0
12. FbK Horní Suchá 2 5:13 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.09.2018 Jakub Král (31)
25.09.2018 Zbyněk Satinský (40)
29.09.2018 Lukáš Kraina (28)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 28274
Posledních 30 dnů: 1055 | Posledních 7 dnů: 292 | Poslední den: 32

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne