FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

8:5 FbK Horní Suchá
FBC TJ Sokol Frenštát..

Datum a čas konání: 17.12.2017 00:00

Naše cesta Slovak Floorball Cupem 2017

Naše cesta Slovak Floorball Cupem 2017

Naši junioři se včera vrátili ze Slovak Floorball Cupu. Byl to teprve druhý ročník tohoto turnaje, a trenér se společně s hráči rozhodli, že vyzkouší něco nového a po tradičním turnaji Prague Games pojedou bojovat do Bratislavy. Musíme podotknout, že si naši hráči nevedli vůbec špatně. Ve skupině totiž po dvou výhrách a jedné remíze obsadili první místo. V osmifinále si připsali další vítězství, stejně jako v následujícím čtvrtfinále. Prohry přišly na řadu až v tu nejdůležitější chvíli, a to v semifinále a následném zápase o třetí místo. Kluci se tedy vrátili domů s prázdnou, ale za výkony se rozhodně stydět nemusí, protože čtvrté místo ze sedmnácti týmů není vůbec špatný počin.

Turnaj se konal od 24. do 27. 8., ale naši chlapci vyrazili do hlavního města Slovenska už ve středu 23. 8., aby se mohli v klidu ubytovat a připravit se na čtvrteční první utkání proti netradičnímu soupeři až z Turecka.

Jak už bylo zmíněno, prvním soupeřem našeho týmu byl turecký tým FGSK. Na tureckých hráčích bylo vidět, že se s florbalem teprve seznamují a náš tým si s tímto protivníkem s přehledem poradil. Začátek zápasu byl sice ze strany Horní Suché vlažný, ale kluci se postupem času dostali do tempa a náš brankostroj se zastavil až na skóre 12:0. V tomto utkání se prosadili 2x Kutáček, 2x Morcinek, 2x Mašurka, 2x Kotula, Roman, Feber a Tomančák.

Ve druhém utkání čekal na naše hráče těžší soupeř, a to FBK Harvard Partizánske. I když náš soupeř nastoupil pouze v osmi lidech, dlouho naše chlapce trápil. Ve třetí minutě se totiž dostal do vedení a ihned o minutu později mohl jít do dvoubrankového vedení po tom, co bylo nařízeno trestné střílení po faulu Tomáše Chmiela. Nájezd ovšem zlikvidoval jistý Ondra Hašek v bráně a pokračovalo se v utkání. Úspěšně jsme ubránili následující oslabení, ale i přes velký počet našich šancí nedošlo v první polovině k vyrovnání. O přestávce si kluci řekli, co udělat lépe, a ve třetí minutě druhé poloviny vyrovnal Daniel Tychtl, o dvě minuty později poslal HS do vedení Lukáš Šurik a po další minutě udeřil opět Tychtl. Poté se už v zápase nic velkého neudálo a hornosušané brali další 3 body do tabulky.

V pátek měli junioři na programu pouze jedno utkání, které ovšem mělo rozhodnout o tom, zda do play-off postoupí z prvního nebo druhého místa. Soupeřem pro toto utkání byl další slovenský celek FBK Nižná. Utkání začalo lépe pro naše borce. Po gólech Tomančáka a Tychtla vedla Horní Suchá 2:0. Pět vteřin před koncem ovšem udeřil náš soupeř a snížil na 2:1. Tento gól naše soupeře nakopl, na začátku druhé půle dokázali hráči Nižné vyrovnat a o dvě minuty později se dokonce dostali do vedení. Necelé tři minuty před koncem měli naši hráči standardní situaci zhruba 2 metry za polovinou, Chmiel přiťukl bálonek Tychtlovi, který střelou tahem vyrovnal na konečných 3:3. Jelikož našim hráčům stačila z tohoto utkání remíza, postoupili do vyřazovacích bojů neporaženi a z prvního místa.

V sobotu ráno naši hráči vyrazili brzy k osmifinálovému utkání, ve kterém je čekal třetí slovenský  tým FBK Michalovce. Toto utkání měli naši hráči po celou dobu pod kontrolou. Soupeř sice několikrát zahrozil z brejkových situací, ale vše hasil výborně chytající Hašek a po něm i střídající Sikora. Za náš tým se postupně prosadili Feber, 2x Mašurka, Tomančák a 2x Raška. Konečný výsledek byl tedy 6:0 a naši chlapci mohli slavit postup do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále narazili kluci na český výběr Peaches IBK AKADEMIE. Tento tým byl poskládaný z nejlepších hráčů, kteří se zúčastnili tréninkového Peaches kempu. Hornosušané se však na tento zápas skvěle připravili a od první vteřiny patřilo hřiště pouze jim. Agresivní hrou nepouštěli soupeře do žádných šancí a sami si jich několik vytvořili. Šancí přibývalo a bylo jasné, že nějaká z nich musí skončit gólem. Stalo se tak v deváté minutě, kdy Daniel Tychtl obešel hostujícího obránce a poslal míček do horního rohu brány. O tři minuty později pak navíc přišly dva slepené góly, kdy se nejdříve z dorážky prosadil David Morcinek a poté vymetl veškeré pavučiny branky Peaches Tomáš Chmiel nekompromisní dělovkou. Hra plynula dále a s přibývajícím časem naši hráči trochu polevili. Hráči Peaches toho ovšem dokázali využít a snížili na 3:1. Poté se hra přelévala ze strany na stranu, ale žádný gól k vidění nebyl. Až minutu před koncem opět udeřil výběr Peaches IBK a zdramatizoval tak koncovku utkání. Poté se ovšem nechal jeden hráč z týmu broskví vyloučit po zbytečném  faulu a náš tým si tak s klidem dokráčel k semifinále.

Nedělní finálový den začal pro naše hráče velice brzy, když je už v 8:50 čekalo semifinále. Hráči ráno odcestovali k tomuto utkání do největší turnajové haly – HANT arény. Pro většinu kluků to musel být obrovský zážitek, jelikož nikdo neví, jestli si ještě někdy bude moci zahrát v hale pro téměř 5 000 diváků. V tomto utkání čekal na naše hráče výběr téměř toho nejlepšího, co slovenský florbal nabízí – poskládaný tým FAT PIPE Maskantje Juniors. Zápas začal lépe pro naše borce, když ve třetí minutě střelou téměř z půlky otevřel skóre kapitán Tychtl. O tři minuty později navíc zvýšil vedení Morcinek a vše hrálo našim hráčům do karet. Tři minuty před koncem první půle sice přišlo snížení, ale hned dvě minuty po začátku druhé půle vrátil našim hráčům dvoubrankové vedení Mašurka. Poté ovšem přišel zkrat našich hráčů. Kluci byli všude později, nedokázali rozehrát, míček jim ve všech soubojích uskakoval a utíkal. Toho dokonale využili hráči Maskantje, kteří ve 27. minutě snížili, o další dvě minuty vyrovnali, a dvě minuty před koncem dokonali obrat. Trenér zkusil v poslední minutě odvolat gólmana, ale ani to našemu celku nepomohlo a dokonce do odkryté klece inkasoval gól, který odsoudil kluky k boji o třetí místo.

Hráči měli na odpočinek pouze 2 hodiny, po kterých je čekalo další náročné utkání. Utkání, které rozhodlo o tom, zda si z první účasti na Slovak Floorball Cupu dovezou medaili nebo nikoliv. Soupeřem byl tým Tsunami Záhorská Bystrica. Od začátku byla vidět na obou týmech únava z těžkých semifinálových utkání. Šance se střídaly na obou stranách, ale jako první se prosadili hráči Tsunami. Ti přidali ještě další dvě branky. S naším týmem to moc dobře nevypadalo, a i když si dokázal vytvořit několik velkých šancí, velice se trápil s koncovkou. Až ve 32. minutě dokázal zlomit střeleckou nemohoucnost hornosušanů Vojta Roman. Ve stejné minutě snížil na 2:3 a nastartoval zbytek týmu Milan Mašurka. Tlak Horní Suché sílil a dvě minuty před koncem byl vyloučen hráč Tsunami. Vše na sebe vzal opět Mašurka a čtyři vteřiny před koncem vyrovnal na 3:3, čímž spustil neskutečnou euforii. Následovalo pětiminutové prodloužení, které žádnou velkou šanci nepřineslo a tak přišly na řadu nájezdy. Rozhodla až 8 série, ve které byli šťastnější hráči Záhorské Bystrice. Nutno podotknout, že v tomto utkání nás podržel gólman Lukáš Sikora a v následujících nájezdech dokázal hned pět střelců vychytat Ondra Hašek, bohužel v našich řadách byli úspěšní pouze dva hráči, a to Martin Kutáček a Milan Mašurka.

Mezi neproduktivnější hráče našeho týmu patřili Daniel Tychtl - celkově 12 bodů (6+6), čímž se stal třetím nejproduktivnějším hráčem turnaje, dále Adam Feber – 8 bodů (3+5) a David Morcinek – 8 bodů (4+4).

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem hráčům a realizačnímu týmu za reprezentaci klubu. Věříme, že v budoucnu si reprezentanti našeho klubu z tohoto turnaje dovezou některý z cenných kovů.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Letka 2 16:9 6
2. FBC Vikings Kopřivnice 2 12:6 6
3. Sokol Brno I EMKOCase.. 2 13:9 6
4. FbC Aligators Klobouky 2 10:6 5
5. FK Orel Telnice 2 15:14 3
6. Hippos Žďár n/S. 2 10:11 3
7. 1. FBK Rožnov p/R 2 8:9 3
8. FbK Spartak Hluk 2 16:17 2
9. Snipers Třebíč 2 12:15 1
10. FbK TJ Svitavy 2 8:11 1
11. S.K. P.E.M.A. Opava 2 9:14 0
12. FbK Horní Suchá 2 5:13 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.09.2018 Jakub Král (31)
25.09.2018 Zbyněk Satinský (40)
29.09.2018 Lukáš Kraina (28)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 28274
Posledních 30 dnů: 1055 | Posledních 7 dnů: 292 | Poslední den: 32

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne