FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

5:2 FbC Aligators Klobouky
FbK Horní Suchá

Datum a čas konání: 15.9.2018 19:00

Příští zápas

-:- FbK Horní Suchá
1. FBK Rožnov p/R

Datum a čas konání: 23.9.2018 17:00

S letní přípravou jsem maximálně spokojený, tvrdí Honza Žwak

S letní přípravou jsem maximálně spokojený, tvrdí Honza Žwak

První rozhovor před nadcházející sezonou jsme si pro vás připravili s Honzou Žwakem. Tento devatenáctiletý kluk sice není stoprocentní člen Horní Suché, jelikož zde má vyřizované pouze střídavé starty a hostování, ale v červeném dresu bojuje, jakoby zde hrál od mala. Žwaki začal s florbalem v Českém Těšíně, kde podával skvělé výkony a v dorosteneckém věku se přesunul právě do Horní Suché. Zde tedy působil v dorostu, juniorech a už minulou sezonu okusil díky tvrdé práci a kvalitním výkonům Národní ligu v dresu A-týmu, kde bude i letos tvořit jeden ze stavebních kamenů Horní Suché.

Ahoj Honzo, byl bych rád, kdyby jsi fanouškům červenozelených nejprve trochu přiblížil své začátky. Takže v kolika letech si s florbalem začal a kdo tě k němu přivedl?

Ahoj, florbal jsem začínal hrát jako malý kluk na cestě s kamarády, kteří mě právě k tomuto sportu přivedli. Bylo mi asi dvanáct let, když jsme si šli s klukama zkusit trénink v oficiálním klubu, a tak nás to nadchlo, že jsme u toho zůstali.

Co se týče tvých začátků, měl jsi v mladším věku nějaké cíle, které jsi už splnil?

V mladším věku jsem moc cíle neměl, možná jen to, že jsem se chtěl vyrovnat klukům, kteří to hráli déle. Hrál jsem to hlavně proto, že mě to bavilo a byl jsem s kamarády. V té době jsem netušil, že se dostanu, tam kde jsem teď, takže už teď to je úspěch.

A měl jsi v tom dorosteneckém/juniorském věku nějaké úspěchy, o kterých by ses rád zmínil?

Za úspěch považuju postup s Českým Těšínem do nejvyšší dorostenecké soutěže a právě v této soutěži se mi podařilo vyhrát kanadské bodování, což beru jako můj největší osobní úspěch. Rád bych ještě zmínil třetí místo z dorosteneckých výběru, na které také rád vzpomínám.

A jaké jsou tvé cíle týkající se tohoto sportu dnes?

Moje cíle jsou teď určitě vyšší než kdysi. Chtěl bych se dostat co nejdál to půjde a jednou si třeba i zkusit zahrát extraligu.

Dobře, teď se přesuneme do současnosti. Mohl bys všem čtenářům ve stručnosti popsat loňskou sezonu z tvého pohledu?

První polovina sezony byla výborná, byli jsme na prvním místě jako nováček soutěže a nikdo z nás to nečekal. Bohužel v druhé polovině sezony na nás přišla nějaká krize, kdy se nám nedařilo. Následné play-off s Opavou se nám nepodařilo ubojovat a přišlo zklamání, jelikož každý z nás chtěl jít ještě dál. Na druhou stranu cíl v sezoně byl dostat se do play-off, což jsme splnili.

Nedávno ti skončila letní příprava, mohl bys nám říct, jak probíhala, a jestli tě dostatečně připravila na budoucí sezonu?

S letní přípravou jsem maximálně spokojený, cítím se skvěle a vidím na sobě velký pokrok. Samozřejmě příprava byla náročná, ale teď vidím, že to k něčemu bylo. Já si myslím, že by sezona už mohla klidně začít.

Teď budeš mít přibližně měsíc volna, jak vyplníš tento čas?

Určitě teď bude pár dnů probíhat nějaká ta regenerace ve formě bazénu, sauny, kola… Pak určitě nebudu zahálet a vrhnu se na individuální přípravu, ať už posilovna čí běhání.

Když už jsi v jedné z otázek nakousl to, že by sezóna už mohla začít, jaké máš očekávání od příští sezóny a jak tipuješ umístění vašeho týmu v sezoně 2017/18 ?

Abych řekl pravdu, tak tip na umístění nemám. Jelikož vím, že pár hráčů končí a přijdou zase noví, takže nevím, co od toho čekat. Já doufám, že se opět probojujeme do nejlepší osmičky a zahrajeme si play-off. Tam poté budeme chtít udělat co nejlepší výsledek.

Poslední otázku bych chtěl směřovat na tvou budoucnost. Máš v plánu se v nejbližší době vydat do nějakého extraligového nebo prvoligového týmu? Nebo ještě nějakou dobu budeš působit v dresu Horní Suché?

Určitě nic neplánuju, nechávám všemu volný průběh, musím být trpělivý a zapracovat na svých nedostatcích. Můžu jen říct, že nějaká ta cesta jít výš se otevírá.

Dobrá, děkuji za rozhovor, ať se v nadcházející sezoně daří jak tobě, tak celému týmu.

 

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Letka 2 16:9 6
2. FBC Vikings Kopřivnice 2 12:6 6
3. Sokol Brno I EMKOCase.. 2 13:9 6
4. FbC Aligators Klobouky 2 10:6 5
5. FK Orel Telnice 2 15:14 3
6. Hippos Žďár n/S. 2 10:11 3
7. 1. FBK Rožnov p/R 2 8:9 3
8. FbK Spartak Hluk 2 16:17 2
9. Snipers Třebíč 2 12:15 1
10. FbK TJ Svitavy 2 8:11 1
11. S.K. P.E.M.A. Opava 2 9:14 0
12. FbK Horní Suchá 2 5:13 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.09.2018 Jakub Král (31)
25.09.2018 Zbyněk Satinský (40)
29.09.2018 Lukáš Kraina (28)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 28274
Posledních 30 dnů: 1055 | Posledních 7 dnů: 292 | Poslední den: 32

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne