FBK Horní Suchá

Vítejte na stránkách
FBK Horní Suchá
www.florbalhs.com

Poslední zápas

5:2 FbC Aligators Klobouky
FbK Horní Suchá

Datum a čas konání: 15.9.2018 19:00

Příští zápas

-:- FbK Horní Suchá
1. FBK Rožnov p/R

Datum a čas konání: 23.9.2018 17:00

Horní Suchá narazila na Opavu #1.kČfNL

Horní Suchá narazila na Opavu #1.kČfNL

První play-off pro Horní Suchou v Národní lize. Celý tým vypjatě sledoval výběr soupeřů (https://www.ceskyflorbal.cz/mobile/vyber-souperu) a nakonec si Horní Suchou vybrala S.K. P.E.M.A. Opava. V téhle sezóně byly sice zápasy 1:1, ale ve druhém utkání se podařilo Opavě zvítězit velmi vysoko a to 5:2. Po výběru trenér Opavy Robert Segeťa vydal komentář: „Čekám velkou bitvu, spoustu diváků, emocí, je to regionální derby, moc se na to těšíme. Doufám, že to zvládneme, poslední zápas nám vyšel, dobře se nachystáme a předpokládám, že postoupíme do semifinále.“

Na první kolo se sušané vydali do Opavy autobusem spolu s fanoušky. Do místní haly se dostali již 2 hodiny před zápasem, bohužel hala byla ještě zavřena, a tak museli zakotvit v místní restauraci na kávu nebo kofolu. Vše probíhalo podle plánu. Tým se převlékl a nastoupil na rozcvičku, která byla pod vedením Iva Jochmana – trenér obměnil standardní cvičení a připravil dynamické rozehřátí. Jak se říká: „První třetina začíná rozcvičkou.“

 

Na utkání bylo vše připraveno. Rozhodčí se převlékli a diváci se mohli těšit na zajímavou bitvu.  Zápas začal a diváci se začali rozehřívat úvodními pokřiky. Hned v prvních dvou minutách měli domácí hráči možnost rozehrávky na útočné polovině. Třetí lajna rozehrávku zaspala a bohužel v čase 01:20 inkasuje. Stav 0:1. Rychlé tempo, kvalitní rozehrávky a dobrá podpora pomáhala domácím hráčům Opavy. Ale již v páté minutě Horní Suchá měla rozehrávku v rohu. Po dobré střele Vojtěch Kopia trefil Petra Šimka a ten usměrnil míček za záda domácího gólmana. Stav 1:1. Po špatném zpracování na útočné polovině se domácí Oldřich Sova vydal sám zaútočit a krásně si obhodil dva hráče. Bezmocný Filip Plíhal mohl jenom stát a dívat se, jak mu míček letí do branky. Stav 1:2. Střelou z poloviny hřiště se předvedl Tomáš Řezáč. Před bránou clonil gólmanovi Filip Krajíček a tím pádem gólman nic neviděl. Stav 2:2. Domácí Dalibor Repček se dostal až z pravého mantinelu na levý a s klidem vystřelil. Gólman bohužel nezasáhl. Stav 2:3. Následoval smolný okamžik Filipa Plíhala, když střílel Štěpán Kostolány, ale střela mu sjela přesně do mezery mezi nohami Filipa. Stav 2:4. Horní Suchá se snažila být aktivní, ale nešlo to. Opavě se dařilo vše, co mohlo. Po rychlém protiútoku znovu navyšují své vedení. Stav 5:2. Ke konci třetin byl vyloučen Jan Galuszka za sekání.

Druhou třetinu sušané začali ve čtyřech, ale po minutě inkasují po dobré sehrávce Štěpána Kostolányho. Stav již 2:6. Filip Plíhal toho již měl dost ,a proto přenechal své místo juniorovi Davidovi Suchánkovi. První zákroky Suchánek zvládal výborně, bohužel ve 25-té minuté inkasuje po střele Lukáše Rychlého. Stav 2:7. Tempo rychlé, souboje v pořádku, ale domácí hráči Opavy pořad na zemi.  Horní Suchá si mohla zahrát přesilovou hru po faulu Marka Dzierži. Přesilovka statická, před brankou ani noha, pouze hráči kolem. Opavští fanoušci znepříjemnili sušanům přesilovou hru, když pískali na hostující hráče. Opava v pěti hráčích okamžitě začala znovu útočit, ale hostující Suchánek připraven. Další vyloučení na straně hostujících. Vojtěch Kopia netrefil míček, ale florbalku domácího hráče. Domácí Štěpan Kostolány ve výborně formě předvedl krásné vyběhnutí z poloviny hřiště. Stav 2:8. Konec druhé třetiny.

Začátek třetí třetiny byl velmi tvrdý pro hostující hráče. Již v prvních dvou minutách inkasují dva góly a stav je beznadějný. Stav 2:10. Tempo rychlé, souboje přibývaly, ale jak ve druhé třetině opavané souboje neustáli, proto rozhodčí pískají pro ně. David Suchánek měl plné ruce práce. Hostující Štěpán Hladký se předvedl nesportovním chováním, a proto sušané jsou znovu do čtyř. Přesilovou hru přečkali a mohli se snažit dále, alespoň kosmeticky upravit skóre.  Hostující Jakub Vilím vyslal svůj projektil a nic nevidící domácí gólman inkasuje. Stav 3:10. Suchánek skvěle vychytal střelu domácího Sovy. Vojtěch Kopia snižuje, ale zápas je rozhodnut. Stav 4:10.

Bohužel sušané v prvním zápase čtvrtfinále nezvládli porazit domácí Opavu a již 5. 3. se můžou předvést znovu.  Stav série 0:1 z pohledu Horní Suché.

Diskuze

Události

Žádné nadcházející události pro tento tým.

Doporučujeme

Přihlas se k odběru novinek


Tabulka

1. FBC Letka 2 16:9 6
2. FBC Vikings Kopřivnice 2 12:6 6
3. Sokol Brno I EMKOCase.. 2 13:9 6
4. FbC Aligators Klobouky 2 10:6 5
5. FK Orel Telnice 2 15:14 3
6. Hippos Žďár n/S. 2 10:11 3
7. 1. FBK Rožnov p/R 2 8:9 3
8. FbK Spartak Hluk 2 16:17 2
9. Snipers Třebíč 2 12:15 1
10. FbK TJ Svitavy 2 8:11 1
11. S.K. P.E.M.A. Opava 2 9:14 0
12. FbK Horní Suchá 2 5:13 0

Kompletní tabulka

Nejbližší narozeniny

23.09.2018 Jakub Král (31)
25.09.2018 Zbyněk Satinský (40)
29.09.2018 Lukáš Kraina (28)
Obec Horní Suchá HURT AUTOSLUŽBY KRÁL RPS Czech FATPIPE BURIK Nadace OKD VANESTA VeraGurmet Český florbal Pro-idea s.r.o.

Najdete nás na Facebooku

Galerie na Instagramu

Počet návštěv: 28274
Posledních 30 dnů: 1055 | Posledních 7 dnů: 292 | Poslední den: 32

© 2018 FBK Horní Suchá | Všechna práva vyhrazena | petr.krucina@florbalhs.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne